Vērtēs ieceri šogad noteikt 9. maiju par Ukrainas kara upuru piemiņas dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās "Apvienotā saraksta" deputātu ierosinājumu šī gada 9. maiju noteikt par Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas dienu.

Piemiņas dienu piedāvāts noteikt, "godinot pret Ukrainu uzsāktās Krievijas militāras agresijas rezultātā cietušos un bojāgājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un bruņoto spēku militārpersonas".

Šajā piemiņas dienā deputāti rosina noteikt, ka pie publiskajām ēkām, juridisko personu ēkām un dzīvojamām ēkām jāpaceļ Latvijas karogs sēru noformējumā, bet Rīgas pils Svētā gara tornī, pie Valsts prezidenta rezidences, valdības un Saeimas ēkas – arī Ukrainas karogs.

Piedāvāts arī noteikt, ka piemiņas dienā valsts un pašvaldību iestādes nerīko izklaides pasākumus, pašvaldības nesniedz atļaujas šādu pasākumu rīkošanai un anulē šādas atļaujas, kuras izsniegtas iepriekš.

Likumprojekts arī ļautu pašvaldībai aizliegt piketus, gājienus un sapulces, ja to mērķi neatbilst piemiņas dienas raksturam.

Tāpat šī gada 9. maijā būtu aizliegta pirotehnikas lietošana.

KONTEKSTS: 

Krievija karu pret Ukrainu sāka 2022. gada 24. februārī pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles. Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu.  Tikmēr vairāki analītiķi aizvien biežāk runā par gaidāmo Ukrainas pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti