1:1

1:1. ASV vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons

1:1

Zīmju valodā. 1:1. Mūzikas akadēmijas rektors Gundars Prānis

1:1. Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis

Mūzikas akadēmijā par iespējamu seksuālu uzmākšanos studentēm līdz šim atstādināti divi pasniedzēji

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) saistībā ar iespējamu seksuālu uzmākšanos studentēm līdz šim ir atstādināti divi pasniedzēji, tostarp vienā gadījumā lēmums tika pieņemts šodien. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atklāja akadēmijas rektors Guntars Prānis.

Pēc viņa teiktā, akadēmijā patlaban notiek pārbaude, kam sekos attiecīgi lēmumi. Prānis neatklāja no amatiem atstādināto mācībspēku vārdus, pamatojot to ar personu datu aizsardzības prasībām.

Taču viens no pasniedzējiem no amata atstādināts pēc trauksmes cēlēja ziņojuma, apliecināja akadēmijas rektors.

"Mēs šobrīd divus pasniedzējus esam atstādinājuši uz to pierādījumu pamata, kas ir mūsu rīcībā, lai vēl to precizētu. Ja tur tiks gūta pārliecība līdz galam, ka tas viss atbilst faktiem, tad, protams, tiks izbeigtas darba tiesiskās attiecības," skaidroja Prānis.

Jautāts, var starp atstādinātajiem ir Mūzikas un tehnoloģiju katedras vadītājs Rolands Kronlaks, kurš pats par to ir paziņojis, akadēmijas rektors sacīja, ka nevar to komentēt.

Prānis atzina, ka anonīmajā studentu anketā tika norādīti vairāki pasniedzēju vārdi, kas, iespējams, seksuāli uzmākušies studentēm. Pēc tam veiktas preventīvas darbības, taču tam "nav gūts apstiprinājums".

"Visiem minētajiem cilvēkiem prasīti rakstiski paskaidrojumi (..), es centos visu noskaidrot. Bet, tātad, tika sniegts noliegums," norādīja Prānis.

Viņš atzina, ka šajās dienās akadēmija saņem diezgan daudz ziņojumu par pasniedzēju iespējamu seksuālu uzmākšanos, tostarp arī par 10-15 gadu seniem notikumiem. Visi ziņojumi, neatkarīgi no tā, par kādu laika posmu tiek ziņots, tiks izskatīti.

Prānis atkārtoti norādīja, ka pirms "Kultūršoka" ziņotā viņš par mācībspēku iespējamu seksuālo uzmākšanos studentēm akadēmijā neko iepriekš nav zinājis. Rektors atzina, ka viņu ziņas par JVLMA pasniedzēju iespējamu seksuālo uzmākšanos studentēm "nošokēja".

"Es nevarēju ne mazākā mērā iedomāties, ka kolēģi dara šādas lietas. Man tas arī tādā cilvēcīgā ziņā ir absolūts šoks," piebilda akadēmijas rektors.  

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu JVLMA studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Akadēmija vērsusies Valsts policijā saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju, arī Kultūras ministrija ir aicinājusi akadēmijas studentes, kas cietušas no pasniedzēju seksuālās uzmākšanās, iesniegt trauksmes ziņotāja pieteikumus.

JVLMA padome 11. martā izteica neuzticību JVLMA rektoram Prānim un aicināja atkāpties no amata. Padome aicinājusi akadēmijas Senātu 8. aprīlī sasaukt sēdi par Prānim izteikto neuzticību. 

Policija 11. martā ir saņēmusi iesniegumu un sākusi resorisko pārbaudi, bet dažas dienas vēlāk tika sākts kriminālprocess.

15. martā no JVLMA padomes priekšsēdētājas amata atkāpās Helēna Demakova. Par akadēmijas jauno padomes priekšsēdētāju ievēlēts Timurs Tomsons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti