Dienas ziņas

ES pieņem pasaulē pirmo mākslīgā intelekta likumu

Dienas ziņas

VDD: Krievijas izlūkošanas dienesti kļūst agresīvāki

Sākts kriminālprocess par uzmākšanos studentēm

Policija sāk kriminālprocesu par iespējamu seksuālo uzmākšanos Mūzikas akadēmijā; aicina atsaukties cietušos

Valsts policija saistībā ar iespējamu seksuālo uzmākšanos Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) ir uzsākusi kriminālprocesu un aicina atsaukties cietušos un lieciniekus, teikts policijas paziņojumā.

Policijas priekšnieks Armands Ruks aicina ziņot par seksuāla rakstura noziegumiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

Nevēlami pieskārieni, seksuāla satura ziņas sociālajos tīklos, divdomīgas piezīmes ikdienā, kailfoto sūtīšana vai pieprasīšana, intīmās attiecības starp audzēkni un pasniedzēju. Latvijas Televīzija aicina neklusēt un runāt par šādiem gadījumiem!

Mēs saglabāsim jūsu anonimitāti, bet neklusēsim – rakstiet uz e-pastu [email protected], ziņojiet uz "WhatsApp" numuru 20553333. Klusēšana iedrošina varmākas!

Šobrīd izmeklēšanas interesēs policija no plašākiem komentāriem atturas.

"Nav svarīgi, vai tā ir tā (Mūzikas akadēmija) vai cita augstskola, cita institūcija. Tur ir latentums, tur ir kauns un viss pārējais, kā tad uz mani skatīsies un tamlīdzīgi. Bet es gribētu vērst uzmanību, ka svarīgi ir ne tikai konstatēt cietušās personas, kuras varētu liecināt, un, izrietot no tā, saukt pie atbildības šos cilvēkus vai cilvēku, kurš ar kaut ko tādu nodarbojas. Bet arī liecības ir ļoti svarīgas – liecības, arī operatīvi nozīmīgas ziņas, arī bez protokola varbūt kādreiz, ja teiksim cilvēks negrib, ka viņu procesā atklāj. Arī tas mums ir svarīgi, un es aicinu vērsties policijā," sacījis Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.
 
Likumsargi aicina atsaukties visus cietušos un lieciniekus, rakstot uz e-pasta adresi: "[email protected]" vai darba laikā zvanīt 67075517; 67075211. Policija garantē anonimitāti jebkuram, kurš spēs sniegt noderīgu informāciju izmeklēšanā.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Akadēmija vērsusies Valsts policijā saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju, arī Kultūras ministrija ir aicinājusi akadēmijas studentes, kas cietušas no pasniedzēju seksuālās uzmākšanās, iesniegt trauksmes ziņotāja pieteikumus.

Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvalde veica resorisko pārbaudi par iespējamo seksuālo vardarbību akadēmijā.

JVLMA padome 11. martā izteica neuzticību JVLMA rektoram Guntaram Prānim un aicināja atkāpties no amata. Prānis 12. martā paziņoja, ka atkāpties neplāno. Padome aicinās JVLMA Senātu sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par rektora atbrīvošanu no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti