Policija sāk vērtēt informāciju par iespējamiem seksuālās uzmākšanās gadījumiem Mūzikas akadēmijā

Policija sākusi vērtēt izskanējušo informāciju par iespējamiem seksuālās uzmākšanās gadījumiem Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA). Policija 11. martā ir saņēmusi iesniegumu un pagaidām nekomentē, vai, balstoties uz iesniegumu, vispirms sāks resorisko pārbaudi vai kriminālprocesu.

Par iespējamo uzmākšanos otrdien, 12. martā, paredzēta kultūras ministres tikšanās ar akadēmijas padomi, pēc tās – ministres tikšanās ar JVLMA rektoru Guntaru Prāni.

Kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie") sarunā ar Latvijas Radio norādīja: "Šis ir ārkārtīgi svarīgs jautājums no daudziem aspektiem – gan man kā feministei, gan man kā kultūras ministrei, jo stāsts ir par taisnīgumu un par vienlīdzības ieviešanu praksē. Es šim pieeju ļoti nopietni. Tā ir mana prioritāte šobrīd – gan iepazīties ar situāciju, gan nodrošināt, ka mēs veidojam tādu sistēmu, kurā studentu liecības tiek uztvertas nopietni, kurā šāda informācija netiek paslaucīta zem paklājiņa un kurā augstskolu iekšienē ir personāls, kas spēj ar to rīkoties."

Kultūras ministres Agneses Loginas komentārs
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Šai situācijai uzmanību pievērsis arī Valsts Prezidents Edgars Rinkēvičs, viņš sociālajā tīklā "X" rakstījis: "Diemžēl mūsu sabiedrībā valda liela neticība tam, ka cilvēki tiks sadzirdēti, ja vērsīsies par netaisnību un pārkāpumiem pie amatpersonām, un sekos adekvāta reakcija. Sagaidu ātru un rūpīgu minēto faktu izmeklēšanu gan no JVLMA, gan atbildīgo iestāžu puses un attiecīgu reakciju."

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Akadēmija vērsusies Valsts policijā saistībā ar raidījumā izskanējušo informāciju, arī Kultūras ministrija ir aicinājusi akadēmijas studentes, kas cietušas no pasniedzēju seksuālās uzmākšanās, iesniegt trauksmes ziņotāja pieteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti