Kara otrajā gadadienā aicina ar klusuma brīdi pieminēt Ukrainas tautas upurus

Pirms diviem gadiem, 2022. gada 24. februārī, Krievija uzbruka Ukrainai, izvēršot pilna mēroga agresijas karu. Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība), premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība" (JV))  un ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) aicina visus Latvijas iedzīvotājus vienoties klusuma brīdī sestdien, 2024. gada 24. februārī, plkst. 9.00, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.

"Lai arī Krievija cerēja dažu dienu laikā sagraut Ukrainas valsti un tautu, Ukraina ir ne tikai noturējusies pret agresijas uzbrukumiem, bet arī padzinusi okupantus no ievērojamas daļas savu zemju un turpina cīnīties par savu un mūsu brīvību," aicinājumā norāda amatpersonas.

"Krievija zina, ka godīgā cīņā kaujas laukā Ukrainu salauzt nespēs. Tādēļ tā izmanto visa veida noziegumus – tā uzbrūk civiliedzīvotājiem, bombardē pilsētas, nolaupa Ukrainas bērnus. Tā izdara spiedienu uz Ukrainas starptautiskajiem partneriem cerībā, ka, karam ieilgstot, mēs visi pagursim.

Mēs gribam, lai agresors zina – Latvijas valsts un tauta nepagurstoši atbalsta Ukrainu un turpinās sniegt visa veida palīdzību līdz Ukrainas pilnīgai uzvarai.

Agresoram būs jāaizvāc savi bruņotie spēki no visas Ukrainas starptautiski atzītās teritorijas un jākompensē Ukrainai nodarītie postījumi. Tai būs jāatdod Ukrainas bērni. Krievijai un tās līderiem būs jānes atbildība par agresiju un kara noziegumiem.

Diemžēl ukraiņi šajā cīņā turpina zaudēt dzīvības un dzīves. Mēs dziļā cieņā noliecam galvas Ukrainas varonīgo un stipro dēlu un meitu priekšā, kuri bezbailīgi stājas pretī agresoram. Karojot, lai aizstāvētu savas valsts un bērnu nākotni, ukraiņi sargā arī mieru un drošību visā Eiropā, tostarp Latvijā," teikts amatpersonu paziņojumā.

Viņi aicina ikvienu arī apmeklēt un iesaistīties pasākumos visā Latvijā 24. februārī Ukrainas atbalstam. "Nāksim kopā, lai parādītu mūsu vienotību un apņēmību atbalstīt Ukrainas tautu!

Ukraina uzvarēs! Slava Ukrainai!"

Savukārt pulksten 15.00 Rīgas Domā notiks ekumenisks aizlūguma dievkalpojums par mieru Ukrainā, pieminot divus gadus kopš Krievijas nežēlīgā iebrukuma sākumā Ukrainā.

Dievkalpojumu vadīs Latvijas kristīgo konfesiju bīskapi. Dievkalpojumā tiks atskaņota ukraiņu komponistu mūzika, to atskaņos soliste Natalia Behma (Ukraina/ Latvija), saksofonists Aigars Raumanis un ērģelnieks Aigars Reinis.

Bet plkst. 18.00 Doma laukumā sāksies piemiņas un atbalsta akcija "Gaismas ceļš Ukrainai". Tās laikā Latvijas iedzīvotāji aicināti doties simboliskā gaismas gājienā, pieminot kara upurus un paužot atbalstu Ukrainai tās brīvības cīņā. Akcija noslēgsies ar gājienu uz Brīvības pieminekli.

"Gaismas ceļa Ukrainai" iniciatori ir biedrība "Tavi draugi" kopā ar domubiedriem, tajā piedalīties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vārdos, darbos un sirdī ir kopā ar Ukrainu.

 plkst. 17.30  – pulcēšanās Doma laukumā,

 plkst. 18.00 – "Gaismas ceļa Ukrainai" atklāšana kopā ar biedrības "Tavi draugi" pārstāvjiem, Zemessardzes štāba virsnieku, majoru Jāni Slaidiņu un skolēniem, akcijas "Skolas par uzvaru" rīkotājiem,

18.05 – gājiens no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim,

18.30 – akcijas noslēgums pie Brīvības pieminekļa.

Gaismas ceļa laikā iedzīvotāji aicināti izmantot savus gaismas avotus – viedtālruņu lukturīšus, kabatas lukturīšus, sveces un citus. Tāpat arī biedrība "Tavi draugi" mudina Latvijas iedzīvotājus 24. februārī savu mājokļu logos iedegt gaismas avotus kara upuru gaišai piemiņai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti