Atlaiž policisti par uzbrukuma nenovēršanu jaunietim ar Ukrainas karogu; izmeklē iespējamu bezdarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 10 mēnešiem.

Ar pirmdienu, 18. jūliju, no dienesta Valsts policijā (VP) atvaļināta persona, kura bijusi klātesoša 20. maija notikumos Rīgā, kad cieta jaunietis par Ukrainas karoga nēsāšanu, informēja (VP). Saistībā ar notikušo Iekšējās drošības birojs (IDB) kriminālprocesā izmeklē iespējamu policistes bezdarbību.

IDB kriminālprocesā izmeklē iespējamu bezdarbību saistībā ar gadījumu, kad policistes dzīvesbiedrs Rīgā uzbruka jaunietim un piekāva viņu par Ukrainas karoga nēsāšanu.

Birojā aģentūrai LETA apliecināja, ka kriminālprocess par valsts amatpersonas bezdarbību sākts prokuratūrā un bija izdalīts no pamatlietas. Birojs to saņēmis izmeklēšanas turpināšanai. 

Plašākus komentārus IDB nesniedza.

Tikmēr no pirmdienas policiste ir atvaļināta no dienesta, informēja Valsts policijā (VP) norādot, ka "par policijas darbinieka vispārīgo pienākumu nepildīšanu un VP ētikas normu pārkāpumiem no dienesta atvaļināta persona, kura bijusi klāt 20. maija notikumos Rīgā, kad cieta jaunietis."

Sieviete uz izmeklēšanas laiku jau bija atstādināta no amata pienākumu pildīšanas.

Vīrietim, kurš piekāva skolnieku, prokurore prasa 200 stundas sabiedriskā darba. Viņš ir samaksājis visu prasīto morālo kompensāciju, bet cietušā advokāts uzsvēra, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem un prokurores lēmumu pārsūdzējis.

KONTEKSTS:

Piektdienas, 20. maija, vakarā Rīgā notika pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās Sakuras dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas. Pasākums noslēdzās ar pasākuma vadītāju uzrunām un skaļām ovācijām, noslēgumā dziedot "Saule, pērkons, Daugava".

Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti