Panorāma

Koalīcijā bez pārmaiņām: JV grib paplašināt, AS – ne

Panorāma

Panorāma

Prezidents pagaidām politiķu sarunās par koalīciju neiejauksies

Rinkēvičs neatklāj rīcību, ja nebūs skaidra valdības nākotne: Atstāšu to kā potenciālu pārsteigumu

Prezidents Edgars Rinkēvičs neatklāj, kā rīkosies, ja līdz augusta vidum, kad jāsāk darbs pie nākamā gada budžeta, joprojām nebūs skaidrības par valdības likteni, kuru sašūpoja premjera vēlme paplašināt koalīciju. "To es atstāšu kā potenciālo pārsteigumu," sacīja prezidents.

Rinkēvičs piektdienas, 14. jūlija, preses konferencē pēc tikšanās ar premjerministru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka nevēlas "skriet notikumiem pa priekšu, jo pazudīs potenciālais pārsteiguma efekts". Kariņš par koalīcijas nākotni plānojis tikt skaidrībā līdz augusta vidum, kad jāsāk strādāt pie 2024. gada valsts budžeta projekta.

Rinkēvičs uzsvēra, ka no ministriem līdz augusta otrajai pusei gaida skaidrību par to, kā tālāk darbu turpinās valdība. "Pagaidām darbs turpinās. Neredzu nepieciešamību kaut kādā veidā šajā procesā iesaistīties. Paļaujos uz to, ka politiķi turpinās sarunas, veiks konsultācijas un mēs nonāksim pie risinājuma, kas būs valstij labs," norādīja prezidents.

"Pašlaik es nesākšu skriet notikumiem pa priekšu, jo pazudīs potenciālais pārsteiguma efekts," sacīja Rinkēvičs.

"Esmu tagad labi informēts par premjera redzējumu, par to, kas ir darīts. Šo mēnesi gaidām aktīvu darbu un aktīvu rīcību."

Arī Kariņš apstiprināja, ka viņa darba grafiks sakrīt ar Rinkēviča minēto. "Līdz augusta beigām būs skaidrība, kā tiks turpināts darbs. Valdība ir ļoti stabila," sacīja Kariņš.

Tikmēr prezidents uzsvēra, ka augusta vidus koalīcijas veidošanas sarunām nav izvēlēts nejauši, jo tas ir budžeta projekta veidošanas sākums, kad ministriem ir jāiesniedz savi priekšlikumi, pie kuriem valdībai strādāt.

Kariņš norādīja, ka piektdien, 14. jūlijā, aizvadījis tikšanos ar "Apvienotā saraksta" pārstāvjiem.

"Dziļu pārsteigumu nav, bet, kopš sāku plašākas konsultācijas, arī mani koalīcijas partneri ir sasparojušies un aktīvāk iesaistās diskusijās, un cenšas pārvarēt domstarpības," tikšanos komentēja premjers.

KONTEKSTS:

Pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvajiem", kam Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" iebilst.

Kariņš jau iepriekš izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Tikmēr Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs paziņojis, ka neplāno iesaistīties patlaban notiekošajās koalīcijas paplašināšanās sarunās līdz vasaras beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti