Dienas ziņas

Pūtēju orķestru koncertu noslēdz zaļumballe

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Kariņš: Egils Levits bija ļoti labs prezidents

Premjers par koalīcijas nākotni plāno tikt skaidrībā līdz augusta vidum

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") par koalīcijas nākotni plānojis tikt skaidrībā līdz augusta vidum, kad jāsāk strādāt pie 2024. gada valsts budžeta projekta.

Kariņš pēc pēdējās tikšanās ar aizejošo Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem atzina, ka vasara ir laiks, kad starptautiski ir "klusuma periods". 

"Izmantošu šo laiku, lai tiktu skaidrībā, vai valdība turpinās [darbu] esošajā vai mainītajā sastāvā," viņš teica.

Premjers neprognozēja nekādus neparedzamus pagriezienus vai kursa maiņu.

"Kursu es noturēšu tāds, kāds tas ir. Es meklēju papildu atbalstu Saeimā, lai reformas virzītos uz priekšu ar lielāku Saeimas atbalstu," viņš paskaidroja.

Valdības vadītājs solīja skaidrību vasaras izskaņā: "Augusta otrajā pusē ir jāsāk nopietns darbs pie nākamā gada valsts budžeta. Nevaru pieļaut to, ka būtu neskaidrība, sākot budžeta procesu."

Koalīcijas aprises noteiks diskusijas ar potenciālajiem partneriem un arī politisko spēku gatavība kompromisiem.

"Lai jebkura koalīcija turētos kopā, ir nepieciešams kompromiss. Arī no manas puses," akcentēja Kariņš, piebilstot – lai arī sarunas nenotiek ar visiem politiskajiem spēkiem vienā telpā, tās ar katru partneri esot konstruktīvas.

Arī Levits pauda, ka vasaras laikā ir jābūt skaidrībai, kāda un kā darbosies koalīcija līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām 2026. gadā. "Vasarā nav tik liela [starptautiska] aktivitāte," viņš piebilda. 

Aizejošais Valsts prezidents pauda, ka

ir iespējams turpināt strādāt arī esošajai koalīcijai, "ja visas trīs partijas sasēdīsies pie galda un izrunās visu, kas ir sakrājies, un arī turpmāko valdības darbību".

"Vai arī ir cita koalīcija; bet mans uzstādījums ir tāds, ka neziņas periodam nevajadzētu būt pārāk garam," sacīja Levits, piebilstot, ka to, vai cita koalīcija būtu labāka, šobrīd pateikt nevar, jo vēl notiek sarunas. Pēc tām būs redzams, kura koalīcija būs spējīgāka veikt reformas.

"Ministru prezidents šo koalīciju arī izvēlēsies," rezumēja Levits.

KONTEKSTS:

31. maijā Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība". Viņš ievēlēts ar "Jaunās Vienotības" un divu opozīcijas partiju – Zaļo un zemnieku savienības un "Progresīvo" – balsīm.

Šobrīd notiek sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu, kā to vēlas premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), taču abi koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un "Apvienotais saraksts" – to neatbalsta un uz sarunām piecu politisko spēku starpā neierodas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti