Panorāma

LOK jauns prezidents – Volejbola savienības vadītājs Buks

Panorāma

Panorāma

Policija gaida ekspertīžu rezultātus Justīnes slepkavības lietā

Justīnes slepkavība: policija gaida ekspertīžu rezultātus; advokāti nelūgs atbrīvot apcietināto tēvu un pamāti

Septiņgadīgo Justīni Reinikovu bez dzīvības pazīmēm un ar manāmiem miesas bojājumiem atrada pamestas lauku mājas pagrabā pirms 21 dienas. Valsts policija izmeklēšanu turpina, bet aizdomās turēto – meitenītes tēva un pamātes – advokāti šobrīd negrasās lūgt mainīt piemēroto drošības līdzekli: apcietinājumu. Tikmēr ģimenes mājā Rogovkā viss ir pamests un tukšs.  

Trīs nedēļas pēc sirdi plosošajām ziņām, ka septiņgadīgā Justīne Reinikova atrasta mirusi vairāku desmitu kilometru attālumā no mājām Rogovkā, vietējiem iedzīvotājiem aizvien ir daudz neatbildētu jautājumu.

"Vienīgais, ko es esmu dzirdējusi, ko tieši policistam es pajautāju, ka varbūt notika nelaimes gadījums? Uz to es saņēmu atbildi: "Nē. Tas bija speciāli darīts, un tas bija izdarīts šausmīgi.". Tāpat kā visiem iedzīvotājiem Latvijā – tā arī mums neviens īpaši neko nepaziņo, jo nedomāju, ka mēs esam kaut kādi izredzētie," stāstīja Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska.

Reinikovu ģimene Rogovkā ienāca pirms aptuveni desmit mēnešiem. Kas notiek ar viņu mājām, kamēr Justīnes pamāte un tēvs kā aizdomās turamie apcietināti, arī nav zināms, un pašvaldībai nav tiesību iejaukties privātīpašuma apsaimniekošanā.

"Pie mājas stāv abas mašīnas, gan baltā, gan melnā, tās tā arī stāv pagalmā. Māja, dārzs aizlaisti, nepļauts, nesakārtots," klāstīja Plavinska.

Arī Rēzeknes novada bāriņtiesa, abu aizdomās turamo advokāti un Valsts policija plašāku informāciju nesniedza.

"Mani nepilnvaroja sniegt kādus paskaidrojumus vai citus kādus komentārus. Es ļoti atvainojos, novērtēju jūsu darbu, bet nu tā..." sacīja zvērināts advokāts Valērijs Petrovskis.

Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte informēja:

"Šobrīd [lietā] turpinās izmeklēšana. Valsts policijai ir jānostiprina pierādījumi, kā arī tiek gaidīti nozīmēto ekspertīžu rezultāti.

Tāpēc, ņemot vērā izmeklēšanas intereses, šobrīd no jebkādiem plašākiem komentāriem atturēsimies."

Kamēr notiek izmeklēšana, Justīnes pamātei un tēvam apcietinājums piemērots vismaz uz diviem mēnešiem, pēc tam sekos vēl viena tiesas sēde, kur lems, vai to pagarināt.

Jautāts, vai tiks prasīta drošības līdzekļa maiņa, Petrovskis atzina: "Tādas tiesības man ir, jā. Bet, es saprotu, ka, izvērtējot situāciju, kura ir apkārt šai lietai, tiesa noraidīs manu lūgumu, līdz ar to es šādu lūgumu negatavoju tiesai, laika jautājums."

Savukārt prokuratūrā informēja, ka lieta vēl nav saņemta kriminālvajāšanas uzsākšanai un izmeklēšanas interesēs arī tā šobrīd sīkāku informāciju nevar sniegt.

Kad lietu nodos prokuratūrai, pagaidām nav zināms, jo kriminālprocess ir sarežģīts un katra ekspertīze – laikietilpīga.

"Tas nav policijas kompetencē, jo mēs gaidām no pavisam citas iestādes šos rezultātus. Līdz ar to – neņemos prognozēt," piebilda Grāvīte.

Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja atzīmēja: "Būtu pareizi, ja sabiedrību informētu, jo tomēr mēs tik daudz piedalījāmies tajā meklēšanā un mēs bijām uzticīgi visam un tiešām mēģinājām palīdzēt un atbalstīt. Kamēr nekas nav pierādīts, mums nav nekādu tiesību vainot nevienu."

Pirms trīs nedēļām, piemērojot drošības līdzekli apcietinājumu, izmeklēšanas tiesnese bilda, ka Justīnes pamāte un tēvs savu vainu neatzīst. Kā ir šobrīd? Intervijās plašāki komentāri neizskan.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgā Justīne Reinikova 5. maijā ap plkst. 19 izgāja no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagastā, Rogovkā, un nebija atgriezusies, kā arī nebija zināma viņas atrašanās vieta. Meitenes meklēšanā tika iesaistīti lieli policijas, robežsardzes, Zemessardzes un arī brīvprātīgo spēki. Meitene meklēta arī naktī, tomēr tas nevainagojās panākumiem. Vēlāk policija divas reizes mainīja meklēšanas taktiku.

20. jūnijā policija paziņoja, ka maija sākumā Rogovkā pazudusī Justīne pēc pusotra mēneša ilgiem meklējumiem atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem. Meitenes mirstīgās atliekas atrastas, apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Aizdomās par slepkavību aizturēts Justīnes tēvs un pamāte; tiesa kā drošības līdzekli abiem aizturētajiem piemēroja apcietinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti