Ģimenes ārstiem būs vairāk naudas ilgāku laiku neredzētu pacientu apzvanīšanai

Valdība lēmusi palielināt finansējumu ģimenes ārstu praksēm, lai prakses sazinātos ar pacientiem, kuri pēdējo trīs gadu laikā nav vērsušies pie ģimenes ārsta, informēja Veselības ministrija (VM).

VM skaidroja, ka ģimenes ārstiem ir jāsazinās ar pacientiem, kuri pēdējo trīs gadu laikā nav vērsušies praksē, tādējādi sekmējot iedzīvotāju iesaisti rūpēties par savu veselību, tajā skaitā laikus atklāt iespējamās veselības problēmas.

Telefonsarunas laikā tiks identificēti tie pacienti, kuriem būs nepieciešama klātienes vizīte. Aplēsts, ka šādu pacientu varētu būt 10–20% jeb 30–60 tūkstoši iedzīvotāju.

Tāpat ģimenes ārstiem palielināts finansējums par katru prakses pacientu mēnesī, kā arī palielināts maksājums par ģimenes ārstu otro pieņemšanas vietu un par feldšerpunktiem.   

Vēl turpmāk bērniem noteiktas diagnozes gadījumā tiks nodrošināta valsts apmaksāta īpašiem medicīniskiem nolūkiem paredzētā pārtika arī pēc izrakstīšanas no stacionāra. Valsts apmaksāta speciālā pārtika būs pieejama bērniem ar ēšanas traucējumiem, kuriem pēc ārstēšanās slimnīcā saglabājas malnutrīcija jeb nepietiekams nodrošinājums ar uzturvielām, kas rada ķermeņa uzbūves izmaiņas, tajā skaitā samazinās muskuļu un orgānu masa. Izmaiņas veiktas pēc Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstu priekšlikumiem.

Slimnīca nodrošina īpašiem medicīniskiem nolūkiem paredzēto pārtiku bērniem. Speciālā pārtika gadā varētu būt nepieciešama apmēram 15 bērniem.

Tāpat noteiktu diagnožu onkoloģijas pacienti varēs ātrāk saņemt valsts apmaksātu pozitronu emisijas tomogrāfijas izmeklējumu ar datortomogrāfiju, jo ir noteikti izņēmuma gadījumi, kādos izsniedz nosūtījumu uz šo izmeklējumu bez ārstu konsīlija tikai ar speciālista nosūtījumu. Tādējādi tiks veicināta ātrāka slimības recidīva diagnostika, ārstēšanas efektivitātes novērtējums dinamikā, kā arī mazināts administratīvais slogs ārstniecības iestādēm.

Dienas stacionārā turpmāk varēs veikt vairākas papildu ginekoloģiskas manipulācijas, tajā skaitā laparoskopisko miomektomiju, kas pacientēm nozīmē īsāku laiku ārstniecības iestādē.

Kopējais finansējums veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai 2023. gadā ir 5 870 055 eiro, piebilda ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti