LAD: Jēkabpils apkārtnē plūdu dēļ varētu būt cietuši lauki 300 hektāru platībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Jēkabpils apkārtnē plūdu dēļ varētu būt cietuši lauki aptuveni 300 hektāru platībā, aģentūra LETA noskaidroja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Kā norādīja LAD, dienests pēc plūdu beigām veica pārbaudes gandrīz 700 hektāru platībā, kas plūdu laikā atradās zem ūdens vai laukus skāra ledus vižņi.

LAD šobrīd nevar precīzi pateikt, cik liela teritorija ir cietusi, bet prognozē, ka tie varētu būt aptuveni 300 hektāri.

Dienestā stāstīja, ka lielas platības aizvien ir ļoti mitras un vietām ir vērojumi ūdens radīti izskalojumi. Tā kā platības atkal ir pārklājis sniegs un nav aktīvs ziemāju veģetācijas periods, tad vēl nevar precīzi pateikt, cik hektāru zemes būs neatgriezeniski sabojāts. To pavasarī varēs pateikt skaidrāk.

Zināms, ka plūdi Jēkabpils apkārtnē izpostījuši vairākus ziemāju laukus, un biedrība "Zemnieku saeima" bija aplēsusi, ka plūdi postījumus radījuši līdz 400 hektāru platībā.

"Vēl ir grūti pateikt precīzu plūdos izpostīto hektāru skaitu, jo ziemājiem nav aktīvs veģetācijas periods un ātri vien daudzviet radās sniega sega. Līdz ar to mums ir jāgaida pavasaris, kad būs pilnībā redzams, cik daudz no šīm platībām būs neatgriezeniski cietušas. Un, ja tiks paredzēts atbalsts, tad LAD precīzi informēs un tie saimnieki, kuri cieta plūdos, arī saņemtu kompensāciju," Latvijas Radio sacīja LAD pārstāve Kristīne Ilgaža.

LAD pārstāve Kristīne Ilgaža
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Iepriekš, reaģējot uz plūdiem Jēkabpils apkārtnē, zemkopības ministrs Didzis Šmits (''Apvienotais saraksts'') uzdeva LAD apzināt situāciju un iespējamos postījumus, lai vēlāk lemtu par turpmāko atbalstu lauksaimniekiem.

KONTEKSTS:

Janvāra vidū Jēkabpils novadā tika izsludināts sarkanais brīdinājums par plūdiem, ūdens līmenim Daugavā pietuvojoties rekordaugstai 1981. gada atzīmei. 14. janvārī ūdens līmenis sasniedza 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Jēkabpils pašvaldība aicināja iedzīvotājus nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām. Dienu pirms tam, 13. janvārī, vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

Pāris dienas pēc tam, 16. janvārī, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils lēnām samazinājās, tādēļ Daugavas labā krasta iedzīvotāji varēja atgriezties mājās, bet 17. janvārī atcelta evakuācija Daugavas kreisajā krastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti