Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektēšanai saņemti seši piedāvājumi

Turpinot VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) infrastruktūras uzlabošanu, LDz  izsludinātajā atklātajā konkursā par 22 staciju un pieturas punktu modernizācijas projektēšanu ir saņemti seši piedāvājumi, informēja LDz.

Iepirkuma komisija uzsākusi darbu pie iesniegto piedāvājumu izvērtēšanas, lai noteiktu konkursa uzvarētāju, ar kuru tiks slēgts līgums par būvprojektu izstrādi.

Projekta „Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācija” mērķis ir paaugstināt dzelzceļa pasažieru pārvadājumu kvalitāti un efektivitāti, kompleksi modernizējot dzelzceļa publisko infrastruktūru, t.sk., izbūvējot paaugstinātās pasažieru platformas, ar pasažieru pārvadājumiem saistīto dzelzceļa infrastruktūru - platformas nojumes ar soliņiem un atkritumu urnām, nojumes - paviljonus atsevišķās stacijās, LED apgaismojumu stacijas teritorijā un piekļuves infrastruktūras elementus – gājēju celiņus, veloceliņus.

Līdz 2023. gada beigām plānots modernizēt šādas dzelzceļa pasažieru stacijas: dzelzceļa iecirknī Rīga-Jelgava: Atgāzene, BA Turība, Tīraine, Baloži, Jaunolaine, Dalbe, Cena, Ozolnieki; dzelzceļa iecirknī Torņkalns-Tukums II: Priedaine, Jaundubulti, Kūdra, Ķemeri, Milzkalne, Tukums I, Tukums II; dzelzceļa iecirknī Zemitāni-Skulte: Zemitāni, Brasa, Vecāķi, Kalngale, Carnikava, Pabaži, Saulkrasti.

Pojekta ietvaros paredzēta projektēšana, būvdarbu veikšana, apziņošanas audio un vizuālās informācijas sistēmas ierīkošana un videonovērošanas sistēmas uzstādīšana uz pasažieru platformām un staciju ēkās. Būvprojektos tiks ieplānotas vietas, kur būs iespējams pieslēgt biļešu iegādes/validēšanas aparātus vai citas iekārtas, piemēram, kafijas tirdzniecības vai bankas automātu, kā arī paredzētas elektro automobiļu uzlādes vietas.

Būvprojektu izstrādē tiks ievēroti universālā dizaina principi un tiks nodrošinātas arī pasažieru ar invaliditāti un pasažieru ar ierobežotām pārvietošanās spējām vajadzības. Lai staciju modernizācijas projektā maksimāli ievērotu būtiskākās sabiedrības vajadzības, LDz ir uzsācis arī diskusijas ar ekspertiem no invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons”, Latvijas Riteņbraucēju apvienības, kā arī pilsētplānošanas ekspertiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt