Aktuāli

LR korespondents Artjoms Konohovs par ES intitūciju reakciju uz Rimšēviča aizturēšanu

Aktuāli

''Delnas'' pārstāve Liene Gātere par korupcijas uztveres indeksu

Artjoms Konohovs un Valdis Dombrovskis par Ilmāra Rimšēviča un "ABLV Bank" situāciju

Dombrovskis: Notikumi ar Rimšēviču un «ABLV» pašlaik neietekmē Latvijas kredītreitingu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 2 mēnešiem.

Notikumi Latvijas finanšu sektorā un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana pašlaik nerada būtisku ietekmi uz Latvijas ekonomiku, bet negatīvi ietekmē valsts reputāciju, Latvijas Radio atzina Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks, bijušais Latvijas premjers Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis sarunā ar Latvijas Radio sacīja, ka šobrīd neredz šo notikumu būtisku ietekmi uz ekonomisko situāciju vai Latvijas kredītreitingiem, tajā pašā laikā ir skaidrs, ka tam, protams, ir negatīva ietekme uz Latvijas starptautisko reputāciju.

Tāpēc ir svarīgi, lai tiesībsargājošās institūcijas strādātu un pēc iespējas ātrāk Rimšēviča lietā ieviestu skaidrību. Savukārt situācija ar “ABLV” banku ir  uzraudzības iestāžu rokās – Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un  Eiropas Centrālās bankas vienotā uzraudzības mehānisma rokās, norādīja Dombrovskis.

KONTEKSTS:

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā. Zināms, ka šajā lietā KNAB aizturēja uzņēmēju Martinsonu. Lietā nefigurē neviena no Latvijā pašlaik strādājošajām kredītiestādēm. Iespējams, lieta saistīta ar «Trasta komercbankas» likvidēšanu.

Rimšēvičs pēc aizturēšanas termiņa beigām pirmdienas, 19. februāra, vakarā atbrīvots no īslaicīgās aizturēšanas izolatora pret 100 000 eiro drošības naudu. Viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums un liegums izbraukt no valsts. Rimšēvičs uzskata, ka viņš ir kļuvis par dažu komercbanku koordinēta uzbrukuma mērķi.

Bet vairākas dienas pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas rosinājuma "ABLV Bank" piemērot sankcijas banka ziņoja, ka lūgs aizdevumu pret ķīlu līdz 480 miljoniem eiro. Latvijas Banka nolēma aizdot “ABLV Bank” 97,5 miljonus eiro, pretī saņemot “drošu, augsti likvīdu vērtspapīru ķīlu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti