Atkāpjas Privatizācijas aģentūras valde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns un Privatizācijas aģentūras valdes loceklis Guntis Lausks trešdien iesniedza atlūgumu, portālam LSM.lv apstiprināja Privatizācijas aģentūrā.

 

Valdes locekļi atkāpās no amata trešdien. Atlūgumi iesniegti akcionāram – Ekonomikas ministrijai, kurai jāorganizē aģentūras darbs.  

Savukārt LTV „Panorāma” savā profilā tviterī norāda, ka Spridzāns nolēmis atkāpties no amata "Citadeles" bankas pārdošanas darījuma dēļ.
 


Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena portālam lsm.lv ceturtdien apstiprināja, ka abas amatpersonas trešdien ir iesniegušas atlūgumus. Ministrija nekomentēja LTV tviterī izplatīto ziņu, ka Spridzāns un Lauskis atlūgumus iesnieguši „Citadeles” darījuma dēļ. Plānots, ka ceturtdien tiks sasaukta Privatizācijas aģentūras akcionāru sapulce, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis ir saņēmis PA valdes locekļu iesniegumus par amatu atstāšanu un saskaņā ar normatīvajiem aktiem viņam nebija iespējas tos nepieņemt.

„Lai ieceltu jaunu PA valdi, Ekonomikas ministrija operatīvi ir uzrunājusi cilvēkus, kas pārzina bankas „Citadeles” darījumu, jo šī darījuma noslēgšana pašlaik ir galvenais aģentūras uzdevums, un noslēguma fāzē ir praktiski neiespējami iesaistīt cilvēkus no malas. Pašlaik ir viens kandidāts uz valdes locekļa amatu; lai valde būtu rīcībspējīga, ir nepieciešami divi locekļi,” paziņojumā medijiem norādīja ekonomikas ministrs.

Jau ziņots, ka valdība otrdien slēgtajā sēdē akceptēja līgumu par bankas "Citadele" akciju pārdošanu starptautisko investoru grupai "Ripplewood Holdings". Bankas pārdošanas līgumā plānots iekļaut punktu, ka ”Ripplewood Holdings” sev piederošās ”Citadeles” akcijas varēs pārdot jau pēc diviem gadiem.

Valdība atbalstītā bankas pārdošanas līguma nosacījumi paredz, ka "Ripplewood Holdings" bankas akcijas varēs pārdot pēc diviem gadiem. Latvijas valdība akceptēja ASV fonda "Ripplewood Holdings" izteikto bankas "Citadele" iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka 25% bankas "Citadele" akciju iegādāsies "Ripplewood Holdings", 50% iegūs patlaban publiski nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB).

ERAB atbalsta Latvijas valdības lēmumu pārdot valstij piederošās bankas "Citadele" akcijas starptautiskai investoru grupai, ko vada "Ripplewood Holdings" un fonda dibinātājs un izpilddirektors Tims Kolinss. ERAB viceprezidents Filips Benets 23.septembrī apmierinātību par notikušo izteica Rīgā, darījumu saucot par profesionāli vadītu procesu.

ASV investoru piedāvātā cena par bankas "Citadele" akcijām un visi investoru vārdi tiks atklāti pēc darījuma noslēgšanas.

Savulaik valsts maksātnespējīgajā "Parex" bankā ar mērķi novērst apjomīgu finanšu krīzi no saviem līdzekļiem naudas ieguldīja aptuveni miljardu eiro, bet kopā ar valsts garantijām - ap diviem miljardiem eiro. No abām bankām - „Reverta” un „Citadele” - atgūta gandrīz puse no šīs summas jeb 770 miljoni eiro. Bankā „Citadele” neatmaksātais atbalsts palicis aptuveni 130 miljoni eiro. "Citadele" tika dibināta 2010.gadā, restrukturizējot valsts pārņemto "Parex banku". Patlaban Privatizācijas aģentūras īpašumā ir 75% mīnus viena bankas "Citadele" akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti