«ABLV Bank» tiesā prasa piedzīt 414,7 miljonus eiro no Eiropas banku uzraugiem

Likvidējamā "ABLV Bank" Eiropas Savienības (ES) Tiesā prasa piedzīt 414,691 miljona eiro zaudējumus no Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Vienotā noregulējuma valdes (VNV), liecina informācija ES Oficiālajā vēstnesī.

"ABLV Bank" prasa atzīt, ka ECB un VNV ir solidāri atbildīgas par kaitējumu, kas bankai radies, izbeidzot tās uzņēmējdarbību un arī Luksemburgas meitasuzņēmuma darbību, un piespriest atbildētājām solidāri atlīdzināt šo kaitējumu.

Tāpat "ABLV Bank" prasa ES Tiesu noteikt, ka mantiskais kaitējums ir vismaz 414 691 000 eiro, šai summai pieskaitot nokavējuma procentus par laikposmu no sprieduma pasludināšanas dienas līdz pilnīgai samaksai, kā arī piespriest atlīdzināt prasītājas tiesāšanās izdevumus.

"ABLV Bank" skaidro, ka prasība par zaudējumu kompensāciju saistīta ar ECB un VNV rīcību pēc ASV Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") paziņojuma projekta 2018. gada februārī, kad minētās iestādes bez jebkāda juridiskā pamata uzdeva "ABLV Bank" un tās Luksemburgas meitasbankai likvidēties. Tā rezultātā "ABLV Bank" un vēlāk tās Luksemburgas meitasbanka bija spiestas izbeigt savu darbību.

ECB un VNV publiski paziņoja, ka "ABLV Bank" un tās meitasbankai Luksemburgā ir likviditātes problēmas un tās tiks likvidētas saskaņā ar attiecīgajiem valstu tiesību aktiem. Līdz ar to ECB un VNV ar saviem lēmumiem pārkāpa savas pilnvaras un iejaucās valsts iestāžu un tiesu kompetencē, uzskata "ABLV Bank".

Turklāt "ABLV Bank" un tās Luksemburgas meitasbanka nedz bija zaudējušas likviditāti, nedz tām draudēja likviditātes zaudēšana paredzamā nākotnē, uzsver "ABLV Bank" pārstāvji. "ABLV Bank" un tās Luksemburgas meitasbankas finanšu stāvoklis bijis stabils gan kapitalizācijas un ienesīguma, gan, jo īpaši, likviditātes ziņā. Attiecībā uz "ABLV Bank" Luksemburgas meitasbanku Luksemburgas komerctiesa to iepriekš jau nosaukusi par "tīru spekulāciju" bez faktiska pamatojuma.

"ABLV Bank" pārstāvji norāda, ka ECB un VNV lēmumi, kā arī publiskie paziņojumi padarīja turpmāko bankas uzņēmējdarbību par neiespējamu, kas piespieda "ABLV Bank" akcionārus pieņemt lēmumu par bankas likvidāciju, lai mazinātu iespējamo kaitējumu.

Likvidējamā "ABLV Bank" prasa tiesu atzīt, ka ECB un VNV ir solidāri atbildīgas par zaudējumiem, kas ABLV radušies sakarā ar darbības pārtraukšanu un likvidāciju. Pieprasīto zaudējumu kompensāciju aprēķinājusi "ABLV Bank" un tās piesaistītie ārējie eksperti.

KONTEKSTS:

ASV Finanšu ministrija Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) ziņojumā 2018. gada februārī norādīja uz "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās. Pēc tam banka piedzīvoja reputācijas problēmas, un "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē pērn februāra beigās pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. Eiropas Centrālā banka komercbankas licenci anulēja 2018. gada 11. jūlijā. "ABLV Bank" paredz, ka komercbankas likvidācijas process varētu ilgt aptuveni piecus gadus.

Banka ASV pārmetumus noliedza, bet pērn jūlijā tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēti vairāki toreizējie "ABLV Bank" vadošie darbinieki par noziedzīgi iegūtu 2,1 miljardu eiro legalizēšanu, un process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu šai kredītiestādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti