Panorāma

Rēzeknes rīcības plāns – taupīt un aizņemties

Panorāma

Panorāma

Rīgas dome lauž līgumu ar Konkurences padomes sodīto būvnieku

Rīgas dome lauž līgumu ar kartelī iesaistīto būvnieku «Ceļu pārvalde»

Rīgas dome lauž līgumu ar tā dēvētajā ceļu būves kartelī iesaistīto un Konkurences padomes sodīto uzņēmumu "Ceļu pārvalde".

ĪSUMĀ: 

  • Par Rīgā apturētajiem ceļu remontiem sūdzas arvien vairāk cilvēku.
  • Rīgas domnieks: "Ceļu pārvalde" nespēj nodrošināt pat ikdienas darbus.
  • "Ceļu pārvaldei" iepriekš ierosināta tiesiskās aizsardzības procesa lieta.
  • Tagad Rīgas dome līgumu ar uzņēmumu "Ceļu pārvalde" lauž. 
  • Rezultātā – nepietiks laika atrast jaunu būvnieku un nāksies zaudēt valsts aizdevumu Lucavsalas projektā.
  • Drīzumā varētu tikt lauzts līgums arī ar "ReRe Vide", kam esot tiesiskās aizsardzības process.

Par Rīgā apturētajiem ceļu remontiem sūdzas arvien vairāk cilvēku. Turklāt Rīgas domes deputāts Viesturs Kleinbergs ("Par!/Progresīvie") norādījis, ka uzņēmums "Ceļu pārvalde", kas ir viens no galvenajiem galvaspilsētas ielu uzturētājiem, nespēj nodrošināt pat ikdienas darbus, jo darbinieki atsakās ierasties darbā. 

Saistībā ar AS "Ceļu pārvalde" noteikto tiesiskās aizsardzības procesu ceturtdien tika sasaukta Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde.

Tagad Rīgas dome līgumu ar uzņēmumu "Ceļu pārvalde" lauž. 

Piemēram, Lucavsalā, kur būtu jādarbojas tehnikai, izbūvējot jauno Laivu ielu, pastaigājas cilvēki un aug nezāles, jo jau kopš jūnija darbi, kuru veicēja ir "Ceļu pārvalde", šeit ir apstājušies. 

Ja vēl jūnijā domes vadība solīja, ka darba izpildes termiņi tāpēc nekavēsies, tagad gandrīz droši var teikt, ka izsludināt jaunu konkursu un projektu pabeigt līdz gada beigām, kā bija plānots, neizdosies. Un tas nozīmē – zaudēt valsts aizdevumu tā īstenošanai.

"Ceļu pārvalde" ir viens no nedaudzajiem būvniekiem, kam ir asfalta rūpnīca Rīgas pilsētā. "Ceļu pārvalde" neilgi pēc tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanas vēl arī saņēma Konkurences padomes sodu miljona eiro apmērā par dalību ceļu būves kartelī. Problēmas gan šobrīd esot vienīgi ar Lucavsalas objektu. Brasas tilta darbus turpina pārējie apvienības biedri, un līdzīgi arī ar ceļu uzturēšanas darbiem, kur līgumi slēgti ar pilnsabiedrībām.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods norādīja: "Mēs esam vairākkārt tikušies ar pilnsabiedrības biedriem, un viņi ir apliecinājuši, ka viņi ir gatavi pat sliktākajā situācijā nodrošināt līguma izpildi. (..) Pieņemot lēmumu par Laivu un Jaunās ielas izbūvi, tika pārbaudīts nodokļu parāds gan uz iepirkuma iesniegšanas dienu, gan lēmuma pieņemšanas dienu par iepirkuma uzvarētāju, un nodokļu parāda nebija, un attiecīgi mums nebija pamata neslēgt šo līgumu."

Pusotras stundas garumā par šo un citiem būvobjektiem departamenta vadītāju ceturtdien iztaujāja arī Rīgas domes deputāti, pamatā – no "Progresīvajiem". Zāle gan bija teju tukša – sēde tika negaidīti sasaukta dienu iepriekš.

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") sacīja: "Droši vien kaut kādas pēdējās cerības, ka "Progresīvie" varētu nākt un strādāt jaunajā koalīcijā ar šo sēdi pagaist, izskatās, ka viņi jau gandrīz iejutušies opozicionāru lomā."

"Progresīvie" šādam vērtējumam nepiekrīt.

Domes Satiksmes komitejas deputāts Viesturs Kleinbergs ("Progresīvie") sacīja: "Vai mēs esam pozīcijā vai opozīcijā, tam nav pilnīgi absolūti nozīmes tajā brīdī, kad ir redzams, ka tiek izšķērdēti pašvaldības līdzekļi, un mēs redzam, ka viņi tiek izšķērdēti Satiksmes departamentā. Ļoti, ļoti daudz tajā Satiksmes departamentā ir nekārtības, kuras šobrīd tiek piesegtas."

Satiksmes departamenta vadītājs gan Latvijas Televīzijai pauda, ka ceļu darbi Rīgā ritot vairāk vai mazāk pēc grafika, un kavējumiem, kur tādi ir, esot objektīvs pamats.

Drīzumā gan varētu tikt lauzts līgums ar vēl vienu būvnieku – "ReRe Vide", kam arī esot tiesiskās aizsardzības process.

KONTEKSTS:

Konkurences padome (KP) konstatēja trīs ceļu būvniecības uzņēmumu – AS "A.C.B", AS "Ceļu pārvalde" un SIA "STRABAG" – aizliegtu vienošanos valsts uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" organizētajos publiskajos iepirkumos par ceļu un maģistrāļu būvniecību Latvijā.

Karteļa dalībnieki vienojās par iepirkumu sadali, lieta skar septiņus iepirkumus par ceļu būvi un remontiem Rīgas, Cēsu, Ogres, Tukuma, Jaunjelgavas tuvumā. Iepirkumus organizēja "Latvijas Valsts ceļi", bet viņu iesaiste karteļa atbalstīšanā nav konstatēta. Tiesa, būvnieks regulāri komunicēja ar bijušo LVC pārstāvi un zināja par plānotajiem iepirkumiem.

Tikmēr pārbaudes laikā Rīgas domes Satiksmes departamenta darbos konstatēti būtiski pārkāpumi, kas esot radījuši pašvaldībai miljoniem eiro lielus zaudējumus. Balstoties uz trauksmes cēlēja ziņojumu par iespējamiem pārkāpumiem ceļu remontu organizēšanā, uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināja Jāni Vaivodu un Andreju Urtānu.

Domes frakcija "Par!/Progresīvie" uzskatīja, ka iespējamā 7 miljonu eiro izsaimniekošana Satiksmes departamentā ir jāturpina vērtēt Rīgas izpilddirektoram. Savukārt "Jaunā Vienotība" uzsvēra, ka pārkāpumus vēlas izmeklēt ar visu iespējamo rūpību, tāpēc bija jāveido komisija. Tas noveda pie mēra Mārtiņa Staķa demisijas. Tagad veidojas jauna koalīcija.

Rīgas domē ar opozīcijas atbalstu izveidotā komisija iespējamo pārkāpumu izmeklēšanai Satiksmes departamentā secināja, ka nevar pieņemt lēmumu par diviem iespējamiem pārkāpumiem, bet trešajā jautājumā pārkāpumu nesaskatīja, līdz ar to iepriekš atstādinātie Vaivods un Urtāns atjaunoti amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti