Dienas notikumu apskats

Ukraina saņems otro ES atbalsta daļu - 600 miljonus eiro

Dienas notikumu apskats

Eksperte: MTG pārdošana pārgrupēs tirgu un liks sarosīties vietējiem mediju uzņēmumiem

Vēstuļbumbas sprādzienā Valūtas fonda birojā Parīzē ievainota darbiniece

Vēstuļbumbas sprādzienā Valūtas fonda birojā Parīzē ievainota darbiniece

Vēstuļbumbas sprādzienā Starptautiskā Valūtas fonda birojā Parīzē ievainota iestādes darbiniece. Pagaidām nav zināms, ka stāv aiz bīstamā sūtījuma. Incidents Parīzē noticis dienu pēc tam, kad Berlīnē Vācijas Finanšu ministrija saņēma paciņu no Grieķijas, kurā bija ievietotas sprāgstvielas. Atbildību par paciņas nosūtīšanu uz Berlīni uzņēmās radikāli kreiss grieķu grupējums. 

Starptautiskā Valūtas fonda Parīzes birojā nogādātā vēstuļbumba sprāga ap pusdienlaiku. Biroja darbiniece guva ievainojumus – vieglus apdegumus uz rokām un sejas.

Avoti policijā vietējiem medijiem un aģentūrai AFP norādīja, ka sprādzienu varētu būt izraisījusi pirotehnika. Vēstule esot piegādāta pa pastu, taču, no kurienes tā sūtīta, pagaidām nav zināms, vēsta aģentūra “Reuters”.

Piesardzības nolūkā pēc incidenta no ēkas, kas atrodas Parīzes centrā netālu no Triumfa arkas, tika evakuēti darbinieki.  

Starptautiskā Valūtas fonda vadītāja Kristīna Lagarda notikušo nosodīja kā „gļēvu vardarbības aktu” pret iestādes darbiniekiem. Lagarda norādīja, ka Starptautiskais Valūtas fonds cieši sadarbojas ar Francijas varasiestādēm, kas izmeklē notikušo.  

Starptautiskais Valūtas fonds kopā ar Eiropas Komisiju un Eiropas Centrālo banku sastāda tā dēvēto „troiku”, kas pēdējos gados izveidojušas aizdevumu glābšanas programmu Grieķijai.  

Ceturtdien uzreiz vēl nebija ziņu par to, kas varētu stāvēt aiz vēstuļbumbas fonda birojam Parīzē.  

Līdzīga rakstura sūtījumu trešdien saņēma Vācijas Finanšu ministrija Berlīnē. Paciņā atradās „eksplozīvs maisījums”, paziņoja Berlīnes policija, piebilstot, ka tādu bieži izmanto uguņošanai paredzēto petaržu ražošanā.

Sūtījums bijis adresēts Vācijas finanšu ministram Volfgangam Šoiblem, kurš Grieķijā ir ārkārtīgi nepopulārs un tiek vainots par bargo taupības pasākumu uzspiešanu Atēnām apmaiņā pret finansiālo palīdzību.

Paciņu pārtvēra ministrijas pasta šķirošanas nodaļā. Policija norādīja, ka sprāgstvielas varēja nodarīt nopietnus ievainojumus cilvēkiem, ja paka tiktu atvērta.

Paciņa uz Vācijas Finanšu ministriju nosūtīta no Grieķijas. Grieķijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka abas valstis sadarbojas lietas izmeklēšanā un grieķu varasiestādes pārbauda, kā paciņu ar eksplozīviem materiāliem bija iespējams izsūtīt no valsts.  

Ceturtdien atbildību par paciņas nosūtīšanu uz Berlīni paziņojumā uzņēmās kāds radikāli kreiss grieķu grupējums ar nosaukumu „Uguns kodola sazvērestība”. ASV šo grupu iekļāvušas teroristisko organizāciju sarakstā. 2010.gadā šis grupējums nosūtīja vairākas vēstuļbumbas uz ārvalstu vēstniecībām Grieķijā, kā arī trīs Eiropas līderiem – tā laika Eiropas Komisijas prezidentam Žozē Manuelam Barrozu, kā arī Vācijas kanclerei Angelai Merkelei un tolaik Itālijas premjeram Silvio Berluskoni. Viena no vēstuļbumbām, kurā bija šaujampulveris, viegli ievainoja pasta kurjeru uzņēmuma darbinieku Atēnās, taču lielāko daļu pārtvēra policija. Gadu vēlāk varasiestādes veica vairākus arestus un paziņoja, ka grupējums ir izjaukts. Taču tā vārdu pārņēmuši citi radikāli kreiso aktīvisti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti