Panorāma

"Positivus" atgriežas ar narkotikām

Panorāma

Panorāma

Ģimene no izpostītās Irpiņas atrod mājvietu vilcienā

Ukraiņu ģimene no izpostītās Irpiņas mājvietu atradusi dzelzceļa vagonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kagarlitsku ģimene no izpostītās Irpiņas pilsētas kopā ar vēl 20 citām bez mājām palikušām ģimenēm dzīvo pie Irpiņas stāvošā vilcienā.

Vilciena vagoni, uz kuriem dodas Jevhens, Mila un viņu 12 gadus vecais dēls Vlads, negaida viņus, lai kaut kur vestu. Tās ir ģimenes pagaidu mājas.

Kagarlitsku ģimene ir viena no tām, kas zaudējusi visu Krievijas armijas uzbrukumos Kijivas piepilsētai Irpiņai.

"Mēs savām acīm redzējām gaisa triecienu. Divas vai trīs minūtes pēc tam, kad mēs skrējām tur un sākām vilkt cilvēkus laukā," stāsta Jevhens.

Sākumā visi trīs slēpās pagrabā ar cerību, ka nemitīgajos triecienos paliks dzīvi. Un tad kādā rītā pieņēma lēmumu riskēt un mašīnā doties prom no zvērību pārņemtās vietas.

"Mēs aizbraucām 4. martā," atceras Mila. "Tā bija pēdējā diena, kad varējām aizbēgt. Irpiņā jau bija tanki. Uzreiz pēc tam tika nogrieztas visas komunikācijas."

Pārceļoties no vienas dzīves vietas uz citu, ģimene beidzot nolēmusi atgriezties Irpiņā, jo ilgojušies pēc kaimiņiem un draugiem. Taču atgriezušies, agrākajā dzīves vietā ieraudzījuši pilnīgu postažu. Vienīgais prieks, ka atraduši savu pazudušo kaķi Alisi.

Ukrainas palīdzības dienesti trīs reizes dienā viņiem par brīvu piegādā ēdienu restorāna vagonā. Tālākos vagonos iekārtotas vietas, kur nomazgāties.

Bet cik ilgi tā būs, neviens nezina. Tāpat neviens nezina, kas notiks, kad vasara būs galā, jo nedz viņiem, nedz citām šīs pagaidu mājas radušajām ģimenēm vismaz pagaidām nav kur iet.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti