Ukraina pasludinājusi uzvaru «kaujā par boršču»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) piektdien atzinusi boršča gatavošanas kultūru Ukrainā par apdraudētu nemateriālo kultūras mantojumu, kam nepieciešama steidzama aizsardzība.

UNESCO uz šādu soli bija mudinājusi Kijiva, bet pret to iebildusi Krievija, kas arī uzskata boršču par savu nacionālo ēdienu.

Maskava un Kijiva jau sen strīdējušās, vai borščs ir krievu vai tomēr ukraiņu ēdiens.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova pēc Maskavas spēku iebrukuma Ukrainā pat atļāvās pavēstīt, ka šis strīds esot bijis viens no iemesliem, kādēļ Krievija sāka postošo karu.

Zaharova apgalvoja, ka Ukraina gribējusi piesavināties boršču tikai sev un nav gribējusi dalīties ar Krieviju.

Kijiva atzinīgi novērtēja UNESCO lēmumu atzīt ukraiņu boršču par aizsargājamu ēdienu.

"Uzvara boršča karā ir mūsu!" vietnē "Telegram" paziņoja Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministrs Oleksandrs Tkačenko, piebilstot, ka Ukraina uzvarēs arī karā pret uzbrūkošo Krieviju.

"Lai kā arī Zaharova nestāstītu, ka mūsu borščs ir "nacisma un ekstrēmisma izpausme", tagad šī "ekstrēmisma izpausme" oficiāli ir ukraiņu un to aizsargā UNESCO," vēsta Tkačenko.

"Taču mēs esam gatavi dalīties ar boršču un tā receptēm ar visām civilizētām valstīm. Un pat ar necivilizētām, lai tām tiktu vismaz kaut kas garšīgs un ukrainisks. Bet atcerieties un esiet droši: mēs uzvarēsim šajā karā, tāpat kā uzvarējām karā par boršču."

Lēmums iekļaut boršča gatavošanu apdraudētā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā tika pieņemts paātrinātā kārtībā, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā un kara negatīvo ietekmi uz šo tradīciju, paziņoja UNESCO.

Organizācija norādīja, ka Ukrainas borščs ir viena versija šim ēdienam, kas populārs daudzās valstīs, un tam ir liela nozīme Ukrainā.

"Ukrainas borščs ir neatņemama ukraiņu ģimenes un kopienas dzīves sastāvdaļa," norādīja organizācija.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti