Panorāma

Palielina gāzes jaudas caurlaidību no Lietuvas uz Latviju

Panorāma

Panorāma

Latvijas goda konsulāts Slovjanskā atkal darbojas

Ukrainā darbu atsācis Latvijas goda konsulāts Slovjanskā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Latvijas karogs atkal plīvo pie goda konsulāta ēkas Ukrainas austrumu pilsētā Slovjanskā. Pirms vairāk nekā deviņiem mēnešiem, kad Krievija sāka uzbrukumu Ukrainā, darbiniekus un valsts simbolus no pārstāvniecības Doneckas apgabalā evakuēja. Šajās dienās Latvijas karogs sāka atpakaļceļu uz Slovjansku, un vietējie iedzīvotāji saņēma palīdzības sūtījumu.

Pirms pāris dienām Latvijas vēstnieks Polijā Juris Poikāns, klāt esot Ļvivas pilsētas mēram Andrijam Sadovijam, nodeva karogu Oleksandram Pavenko. Viņš ir Latvijas goda konsuls Doneckas apgabalā.

Karam sākoties, karogu un konsulāta viesu grāmatu no Slovjanskas izveda uz Varšavu, kur glabāja līdz šim. Plāksni no ēkas Slovjanskā noņēma 25. februārī, kad goda konsulāta darbiniekus ar ģimenēm steigšus evakuēja uz drošāku vietu.

Kara pirmajās dienās Slovjanska bija viens no Krievijas triecienu galvenajiem mērķiem. Oleksandrs Pavenko pastāstīja, ka todien bijis maz laika, lai atstātu pilsētu. Līdzi tika paņemtas tikai svarīgākās lietas – dokumenti, valsts karogs un viesu grāmata, ko aizveda uz Varšavu.

"Man todien piezvanīja vēstnieks Juris Poikāns un brīdināja – ja tu, Oleksandr, neaizbrauksi tuvāko stundu laikā, tevi var piemeklēt sliktas lietas. Mana ģimene jau 2014. gadā piedzīvoja traģēdiju. Prokrieviski noskaņoti bandīti nošāva divus manus dēlus, divus brāļus. Ņemot vērā šo rūgto pieredzi, mēs februārī steigšus braucām prom," pastāstīja Pavenko.

Nu Latvijas karogs jau ir atpakaļ Slovjanskā un goda konsulāts atkal darbojas, lai arī pavisam netālu ir frontes līnija. Arī Slovjanskā dzirdamas apšaudes, jo tā atrodas vien 40 km no Bahmutas, kur rit smagas kaujas.

"Kā jau kara laikā. Ļoti smags un sarežģīts periods. Ārā mīnus 8. Telpās plus 2 grādi, maksimums 8. Nav elektrības. Reizēm pat 5, 7 līdz 10 stundas nav [elektrības]. Nav interneta. Bet mēs strādājam. (..) Arī piezvanīt pa parasto stacionāro telefonu nevar. Lūk, tā šobrīd ir mūsu mājās. Ģeneratora mums pagaidām nav. Bet kaut kā dzīvosim," pastāstīja Pavenko.

Oleksandrs Pavenko palīdz kara bēgļiem, ļaudīm gados un bērniem. Goda konsuls pats palīdz atvest un izsniegt palīdzību no Latvijas.

Kāda Slovjanskas iedzīvotāja ar pateicību novērtē palīdzību: "Paldies. Mēs bez darba palikuši. Naudas nav pat maizei. Paldies."

"Pildām uzdevumu, ko valsts mums uzdevusi. Mēs nesen saņēmām vairāku desmitu tonnu palīdzību no valsts, no brīvprātīgajiem, no uzņēmējiem. Visiem paldies. Mēs ļoti to novērtējam. Esam pateicīgi tiem, kuri ziedo līdzekļus. Dārgie Latvijas iedzīvotāji, Latvijas Televīzijas skatītāji, visi, kas mums palīdz, – paldies!" sacīja Pavenko.

Latvija goda konsulātu Slovjanskā, Doneckas apgabalā, atvēra 2021.gada aprīlī. Līdz šim Donbasa iedzīvotājiem nosūtīts simtiem tonnu palīdzības kravu.

"Lai jums nekad nav tas jāpiedzīvo! Lai nav jāizjūt trūkums! Labāk dot, nekā saņemt. Slava Ukrainai! Un lai dzīvo Latvija!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti