Panorāma

Ukraiņi atgriežas dzimtenē, lai tai palīdzētu

Panorāma

Panorāma

Evakuējies arī Latvijas konsulāts Slovjanskā

No Ukrainas pilsētas Slovjanskas evakuējies Latvijas konsulāts

Līdz ar Krievijas uzbrukumu Ukrainai uz drošākām vietām devās arī iestādes, kuras atradās īpaši apdraudētās vietās.

Karadarbībai sākoties, LTV filmēšanas grupa atradās Ukrainas pilsētā Slovjanskā, no kuras evakuējās Latvijas konsulāts.

Latvijas goda konsula palīgs Volodimirs Streļcovs kara sākumā pavadīja konsulāta darbiniekus un ģimenes līdz Dnipro, bet pats tad devās uz Ukrainas austrumiem, lai turpinātu pildīt savus pienākumus kā armijas kapelāns.

“Ko mēs gribam teikt latviešiem – sargiet savu mieru. Es atgriežos Doneckas apgabalā uz frontes līniju, jo esmu bruņoto spēku kapelāns. (..) Mēs jūs mīlam. Lūdzieties par Ukrainu,” sacīja Streļcovs.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Krievijas okupācijas spēki sāka uzbrukumu Ukrainai, kas sīvi pretojas iebrucējiem. Starptautiskā sabiedrība asi nosoda Krievijas rīcību, pret Putina režīmu tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti