Ugandā ieradušies 55 000 bēgļu no Kongo DR

Bēgot no nemiernieku kaujinieku uzbrukumiem, Kongo Demokrātisko Republiku pametuši un uz Ugandu aizbēguši vairāk nekā 55 000 cilvēku, svētdien paziņojis Sarkanais Krusts.

Ņemot vērā bēgļu skaitu, nepieciešama steidzama humānā palīdzība, ziņu aģentūrai AFP norādīja Ugandas Sarkanā Krusta amatpersona Ketrina Ntabade, piebilstot, ka daudzi bēgļi ir slimi un bijuši spiesti atstāt visas savas mantas Kongo DR.

Bēgļu plūsma sākās ceturtdien, kad nemiernieku grupējuma "Sabiedrotie demokrātiskie spēki" kaujinieki uzbruka un uz īsu laiku okupēja Kongo DR Ziemeļkivu provinces pilsētu Kamango.

Pilsētas iedzīvotāji ziņoja, ka izlaupītas publiskās ēkas un slimnīca, bet par bojāgājušajiem precīzu ziņu nav.

Bēgļi devušies uz Ugandas rietumiem. Viņi izmitināti skolās un citās ēkās, pagaidu pajumtēs vai vienkārši guļ zem klajas debess. Pašreiz bēgļi atrodas aptuveni 20 kilometrus aiz robežas.

Sarkanais Krusts sadarbībā ar ANO aģentūrām tuvākā laikā plāno izveidot bēgļu nometni dziļāk Ugandā, tomēr daudzi bēgļi nevēlas turp doties un jau gatavojas atgriezties savā valstī.

Grupējumu "Sabiedrotie demokrātiskie spēki" vada ugandieši. Grupējums izveidojās deviņdesmito gadu vidū Ugandas rietumos netālu no Kongo DR robežas.

Pirms diviem gadiem Ugandas valdības spēki pastiprināja cīņu pret grupējumu un kopš tā laika daļa no tā bāzējas Kongo DR. Pēdējo gadu laikā grupējums bijis diezgan kluss. Kas izraisījis pēkšņo vardarbības uzliesmojumu, pagaidām nav zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti