Turcijas lielpilsētā Stambulā lielas zemestrīces gadījumā būtu apdraudēti 90 000 ēku

Pagājušajā nedēļā Turcijā un Sīrijas ziemeļos notikušās zemestrīces upuru skaits jau ir pārsniedzis 40 000. Turcijas lielākās pilsētas Stambulas mērs Ekrums Imamoglu tikmēr izteicis bažas par 90 000 ēku spēju izturēt iespējamo zemestrīci nākotnē.

Imamoglu vienā no Turcijas televīzijas programmām sacīja, ka pašreizējās aplēses par ēkām, kurām draud sabrukšana gadījumā, ja Stambulu skartu spēcīga zemestrīce, ir gandrīz divas reizes lielākas, nekā uzskatīja iepriekšējā pilsētas administrācija.

"Mums ir jārīkojas ļoti ātri", lai uzlabotu ēku konstrukcijas un nodrošinātu to atbilstību Turcijas būvnormatīviem, jo īpaši attiecībā uz būvniecību zemestrīcēm pakļautās vietās, sacīja Imamoglu.

Viņš arī piebilda, ka iepriekš Stambulā 317 000 celtņu saņēma tā saucamās būvinspekciju amnestijas sakarā ar neatbilstību valsts celtniecības normatīviem.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Zemestrīces upuru skaits ir pārsniedzis 40 000.

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents atzinis, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti