Rīta Panorāma

Badens Kijivā sola papildu militāro palīdzību Ukrainai

Rīta Panorāma

Polijā atzīmē Kopernika 550. dzimšanas dienu

Turcijā un Sīrijā jauna zemestrīce

Turcijā un Sīrija atkal reģistrētas divas stipras zemestrīces

Pirmdien, 20. februārī, Turcija Hatajas provincē, kas vissmagāk cieta 6. februāra zemestrīcē, reģistrēta vēl viena 6,4 magnitūdas stipra zemestrīce, ziņo katastrofu novēršanas pārvalde AFAD.

Zemestrīce, kas notika plkst. 20.04 (plkst.19.04 pēc Latvijas laika). Otrās zemestrīces magnitūda bija 5,8. Epicentri atradās pie Defnes pilsētas, bet grūdieni bija jūtami arī 200 kilometrus tālajā  Hatajas provinces administratīvajā centrā, kā arī Sīrijā, Libānā, Jordānijā, Kiprā, Izraēlā un pat Ēģiptē.

Turcijā sabruka vairākas iepriekš bojātas ēkas, un gāja bojā vismaz trīs cilvēki.

Ievainojumus guva vairāk nekā 200 iedzīvotāji, un par vairākiem desmitiem cietušo ziņo arī kaimiņvalsts Sīrijas varas iestādes.

Tikmēr pēc 6. februāra zemestrīces bojāgājušo skaits Turcijā pārsniedzis jau 41 000 cilvēku, bet Sīrijā gāja bojā gandrīz 3700 cilvēki. Zemestrīces nodarīja miljardiem eiro lielus zaudējumus un daudzas valstis un organizācijas jau sniedz vai gatavojas sniegt palīdzību.

Pirmdien no Itālijas ostas Taranto izbrauca pirmais NATO kuģis ar 600 konteineriem, ko var pielāgot dzīvošanai, bet alianse  kopumā piegādās Turcijai apmēram 1000 pagaidu mājokļus.   

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Zemestrīces upuru skaits ir pārsniedzis 40 000.

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents atzinis, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti