Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Turcijā un Sīrijā turpinās glābšanas darbi

Turcijā arestēs desmitiem cilvēku aizdomās par pārkāpumiem ēku celtniecībā

Turcijas tiesībsargājošās iestādes ir nolēmušas arestēt 133 cilvēkus aizdomās par dažādiem pārkāpumiem ēku celtniecībā. Aptuveni 10 personas jau ir arestētas. Starp viņiem ir dažādu celtniecības uzņēmumu pārstāvji un citi speciālisti.

Turcijā arestēs desmitiem cilvēku aizdomās par pārkāpumiem ēku celtniecībā
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Turcijā arvien skaļāk izskan pārmetumi, ka korupcijas un peļņas dēļ daudzdzīvokļu nami bieži vien netiek celti saskaņā ar noteikumiem. Tomēr ir arī tie, kas saka, ka ar šiem arestiem Turcijas valdība mēģina novirzīt uzmanību no savām neizdarībām.

Taču kopumā bojāgājušo skaits reģionā pēc pirmdienas zemestrīcēm jau pārsniedz 33 000.

Glābšanas darbi turpinās un joprojām ik pa laikam tiek atrasti arī dzīvi cilvēki. Viņi zem gruvešiem ir pavadījuši vairāk nekā 100 stundas. Kaut arī cerības atrast izdzīvojušos ir strauji sarukušas, brīnumi notiek.

Turcijā izglābta desmitgadīga meitene, kura zem drupām pavadījusi 147 stundas.

Glābšanas komandas arī svētdien, 12. februārī, no gruvešiem izvilka daudzus izdzīvojušos, pat veselas ģimenes. Spāņu glābēji ir spējuši dzīvus iznest no gruvešiem māti un divus viņas mazgadīgos bērnus. Viņi pavadījuši sešas dienas zem savas mājas drupām.

Tomēr Hatajas pilsētā vietējie iedzīvotāji Portugāles Sabiedriskā radio un televīzijas žurnālistiem sūdzas par savlaicīga atbalsta trūkumu.

"Neviens neatnāca mums palīdzēt. Tikai es vienatnē mēģināju kaut ko darīt. Es vienatnē nevarēju izvilkt savu meitu."

"Es gaidu glābšanas vienību, lai izvilktu cilvēku, kas joprojām atrodas zem gruvešiem. Pirmās divas dienas pēc zemestrīces mēs zinājām, ka viņa vēl bija dzīva. Bet nu jau vairs ne."

"Pirmās trīs dienas pēc zemestrīces mēs dzirdējām skaņas, kas nāca caur gruvešiem. Bet tagad mēs vairs neko nedzirdam. Neviens vairs nav dzīvs."

Hataja ir viena no pilsētām, ko ir vissmagāk skārusi pirmdienas zemestrīce.

Ar glābšanas darbiem joprojām visgrūtāk Sīrijā. Tur, atšķirībā no Turcijas, nav starptautisku glābšanas operāciju un saņemta vien ierobežota humānā palīdzība.

"Mēs zinājām, ka zem drupām ir cilvēki. Mēs dzirdējām viņu saucienus, bet mums nebija aprīkojuma, lai viņus glābtu. Ja mēs nepalīdzēsim cilvēkiem, neviens nepalīdzēs. Ne starptautiskā sabiedrība, ne tuvējās valstis. Neviens mums nenāk palīgā," sacīja Sīrijas civilo aizsardzības spēku glābējs Jasers Nini.

Sīrijas ārlietu ministrs uzstājis, ka jebkurai palīdzībai, ko valsts saņem, ir vispirms jānonāk galvaspilsētu Damaskā. Viņš norādīja, ka Sīrija ir gatava ļaut piegādāt palīdzību visiem reģioniem ar nosacījumu, ka tā nesasniegs teroristu grupējumus.

Apvienoto Nāciju Organizācija atzina, ka tā nav spējusi sniegt savlaicīgu palīdzību Sīrijas iedzīvotājiem, kuri dzīvo nemiernieku kontrolētajos reģionos valsts ziemeļos. Savlaicīgas palīdzības trūkst arī daudzviet Turcijā, kas sanikno vietējos iedzīvotājus.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz pirmdienu, 6. februāri, notika spēcīga zemestrīce. Pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem, zemestrīce, kuras stiprums bijis 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas, notikusi plkst. 4.17 pēc vietējā laika (3.17 pēc Latvijas laika). Tās hipocentrs atradies 17,9 kilometru dziļumā, bet epicentrs bijis 33 kilometrus uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas.

Glābēji joprojām turpina darbus un pat tagad zem gruvešiem atrod izdzīvojušos.  Tomēr ar katru dienu cerības atrast dzīvus cilvēkus mazinās, jo šajā reģionā tagad valda ziemas aukstums.

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents piektdien pirmo reizi atzina, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti