Simtiem protestētāju Taizemē nepakļaujas valdības noteiktajiem ierobežojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Taizemes valdība ceturtdien izsludināja ārkārtējo stāvokli, aizliedzot vairāk nekā četru cilvēku pulcēšanos. Tas ticis darīts, lai izbeigtu demokrātijas atbalstītāju protestus, kas pēdējās dienās pieņēmušies spēkā. Studentu aktīvisti kopš jūlija ir rīkojuši milzu demonstrācijas, prasot premjera atkāpšanos, kā arī monarhijas reformēšanu. Šodien daudzi simti protestētāju nav pakļāvušies pulcēšanās ierobežojumiem un turpina iziet Bangkokas ielās.

Simtiem protestētāju Taizemē nepakļaujas valdības noteiktajiem ierobežojumiem
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

Taizemes valdība būtībā pasludinājusi demokrātijas atbalstītāju protestus par „nekonstitucionāliem”. Noteikti arī pulcēšanās ierobežojumi, tomēr par spīti tiem daudzi simti iedzīvotāju izgājuši Bangkokas ielās, bloķējot vienu no noslogotākajiem krustojumiem pilsētā. Tas noticis pēc tam, kad protestu līderi uz to aicinājuši sociālajos tīklos. Vairāk nekā 20 aktīvisti arī aizturēti. Likumsargi skaļruņos brīdinājuši cilvēkus par pulcēšanās ierobežojumiem, tomēr cilvēki uz to nereaģēja. Policisti centušies cilvēku kustību ierobežot, tomēr protestētāji, kuru vidū ir pārsvarā jauni cilvēki, atspieduši policijas spēkus tālāk prom no krustojuma.

Demonstranti pieprasa premjerministra Prajuta Čanočas atkāpšanos, kurš ieguva varu militārā apvērsumā pirms sešiem gadiem, tomēr viena no prasībām ir arī monarhijas reformēšana. Tādēļ protestu laikā arī notikušas sadursmes ar rojālistiem, kuri ir pret jauniešu vadītās protestu kustības aicinājumiem to paveikt. Šāds izaicinājums monarhijai ir bezprecedenta solis Taizemē, kur karaļnama ietekme izpaužas visās sabiedrības sfērās. Karalis valstī ir varenākā persona, un viņu atbalsta armija un miljardieru klani.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti