Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Andreju Klementejvu

Rīta Panorāma

Intervija ar SIA "Liepājas latviešu biedrības nams" valdes locekli Vitu Hartmani

Intervija ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču

Rinkēvičs par palīdzību Ukrainā karā: Starptautiskajā jomā iestājusies zināma stagnācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Karā Ukrainā ir zināma stagnācija militārajā jomā, bet zināma stagnācija ir iestājusies arī starptautiskajā jomā. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” par citu valstu palīdzību Ukrainai karā sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Rinkēviča ieskatā saistībā ar palīdzības sniegšanu Ukrainai

“problēma laikam ir tajā, ka ne visi līdz galam saprot šobrīd notiekošos procesus Eiropā un ne visi saprot Krievijas agresīvo rīcību”.

Viņš pauda: “Daudziem Krievija ir nepieciešama dažādu citu problēmu risināšanai. (..) Jā, ir zināma stagnācija militārajā jomā, bet zināma stagnācija ir iestājusies arī starptautiskajā jomā.”

Piemēram, saistībā ar bruņojuma piegādēm Ukrainai Rinkēvičs norādīja, ka ir saprotams Ukrainas puses sarūgtinājums: “Kā jau karā, tiek piegādāts ļoti daudz Ukrainai – dažāda veida bruņojums, munīcija un arī ekipējums, bet karā visa kā ir par maz. Tas sarūgtinājums, kas izskan Ukrainas valdības pārstāvju runās, ir pilnīgi saprotams. Latvija dara visu, lai mudinātu sabiedrotos, pati arī palīdzot, palīdzēt vēl vairāk.”

Viņš atzina, ka “zināma rutīna” iestājusies arī diskusijās Eiropas Savienības (ES) līmenī, kur jau vairāk nekā mēnesi spriež par sesto sankciju paketi pret Krieviju par tās iebrukumu Ukrainā, kas, iespējams, iekļautu arī Krievijas naftas embargo.

“ES ir vienprātība par sesto sankciju paketi, izņemot vienu valsti. (..) Vienkārši bloķēt lēmumus, kā to dara Ungārija, ir absolūti nepieņemami. Bet nav sajūtas, ka visi ir padevušies. Lai arī kā gribētos vairāk palīdzēt Ukrainai, mēs redzam, ka bruņojuma plūsma turpinās, valstis piegādā bruņojumu, bet tā vienkārši nepietiek,” atzīmēja Latvijas ārlietu ministrs. 

Taču kopumā lielākā daļa ES un NATO dalībvalstu “stāv ļoti stingri” Ukrainas pusē un turpina Ukrainu atbalstīt, piebilda Rinkēvičs. 

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti