Pēc «Brexit» ES valstu pilsoņi Lielbritānijā varēs palikt uz atvieglotiem nosacījumiem

Cilvēki, kuri pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) vēlēsies palikt Apvienotajā Karalistē, varēs izmantot vienkāršotu pieteikšanos jaunā ES pilsoņu pastāvīgā statusa saņemšanai, liecina Lielbritānijas valdības publicētais ziņojums. Paredzēts ieviest elektronisku, efektīvu un lietotājiem draudzīgu pieteikumu iesniegšanas sistēmu.

Paredzēts dot ES pilsoņiem pietiekami daudz laika izvēles izdarīšanai, ļaujot viņiem vēl divus gadus pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības iesniegt pieteikumus pastāvīgā statusa iegūšanai. Plānots atvērt brīvprātīgas pieteikšanās sistēmu pirms ES pamešanas, lai tie, kuri vēlas, var savu statusu saņemt pēc iespējas ātrāk.

No ES pilsoņiem netiks pieprasīta vispārēja veselības apdrošināšana vai pirkstu nospiedumi, taču tiks prasīts pieteikums ar fotogrāfiju. Paredzēts vienkāršāks un lētāks process tiem, kuriem jau ir nokārtotas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas. Maksa par pieteikumu netiks noteikta lielāka nekā par Lielbritānijas pilsoņa pases izdošanu. Līdz minimumam tiks samazināts iesniedzamo pavaddokumentu skaits, kuri nepieciešami atļaujas saņemšanai.

Gadījumos, kad pieteikums tomēr tiks noraidīts, ES pilsoņiem būs likumīgas pārsūdzības tiesības, kas ir saskaņā ar viņu pašreizējām tiesībām.

Premjerministre Terēza Meja ir paudusi skaidru nostāju, ka Lielbritānijā dzīvojošo Eiropas Savienības un Eiropas Savienībā dzīvojošo Lielbritānijas pilsoņu tiesību aizsardzība ir sarunu galvenā prioritāte. Viņa norādījusi, ka atlikuši vien daži soļi, līdz vienošanās šajā jautājumā tiks panākta.

Lielbritānijas ministrs izstāšanās jautājumos Deivids Deiviss apstiprinājis, ka ES pilsoņu tiesību aizsardzība ir svarīgākā prioritāte sarunu procesā.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Ambera Rada norādījusi uz svarīgo ieguldījumu, kuru Lielbritānijā sniedz tur dzīvojošie ES pilsoņi.

"Mēs vēlamies, lai viņi šeit paliek", sacījusi ministre.

Dokumentā noteikts, ka pieteikuma iesniedzējiem būs jādeklarē jebkāda iepriekšēja kriminālsodāmība un viņu identitāte tiks pārbaudīta Lielbritānijas drošības dienestu datubāzēs. Mērķis ir nepieļaut, lai valstī iebrauc personas, kas izdarījušas smagus noziegumus.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti