Par okupētās Krimas līderi ievēl pašpasludinātās republikas vadītāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Krimā par reģiona līderi oficiāli ievēlēts līdzšinējais pašpasludinātais Krimas republikas vadītājs Sergejs Aksjonovs. Savukārt Krievijas Valsts domē izskanējuši aicinājumi izvērtēt Ukrainas varas iestāžu darbību, vairāk nekā 20 gadus okupējot Krimu un vēršoties pret tās iedzīvotājiem.

Okupētās Krimas parlaments ceturtdien par reģiona vadītāju uz pieciem gadiem ievēlējis pašreizējo pašpasludinātās varas līderi Sergeju Aksjonovu. Par viņu nobalsojuši visi 75 parlamenta deputāti.

Tāpat deputāti nobalsojuši par to, ka Aksjonovs var savienot Krimas vadītāja amatu ar Krimas ministru padomes jeb valdības vadītāja posteni.

Vēl septembra vidū Aksjonovs atzina, ka īsti nezina, kad un kā beigsies Krimas iekļaušanās Krievijas Federācijas sastāvā. Pēc viņa vārdiem, situācija Krimā ir unikāla, jo neviena iestāde vai struktūra īsti nezina, kā rīkoties.

Savukārt šīs nedēļas sākumā Aksjonovs jau piedraudēja rietumvalstīm - ja tās turpinās iebiedēt Krimas iedzīvotājus vai ieviesīs pret republiku sankcijas, ārvalstu diplomātiem tiks liegta iespēja ieceļot Krimas teritorijā.

Kā uzsvēra Krimas līderis, rodoties sajūta, ka Rietumi ar visiem iespējamiem līdzekļiem cenšoties kaitēt gan Krimai, gan Krievijai kopumā, taču labāk Rietumiem būtu jāpievēršas savu problēmu risināšanai.

Tikmēr arī Krievijas Valsts domē redzami kārtējie mēģinājumi pārrakstīt vēsturi.

Tā, piemēram, valsts Domes spīkers Sergejs Nariškins paudis viedokli, ka starptautiskajai sabiedrībai ir pienācis laiks atzīt, ka 1991.gadā Ukraina anektēja Krimu. Nariškins intervijā izdevumam „Moskovskij Komsomoļec” arī norādījis, ka Ukrainas varas iestāžu mēģinājumus noturēt Krimu ar starptautisko un nacionālo likumu pārkāpumu palīdzību būtu jāizmeklē starptautiskajai sabiedrībai. Domes spīkers arī ir pārliecināts, ka 20 gadu laikā Kijeva ir mēģinājusi uzturēt Krimā starpnacionālo spriedzi, necenšoties risināt ne krievu, ne Krimas tatāru, ne citu tautību problēmas.

Savukārt kāda Krimas iedzīvotāja internetā ievietojusi videomateriālu, kurā redzama kāda iekārta, kas neatzīst Krimu kā Krievijas Federācijas sastāvdaļu. Un šī iekārta ir jaunais iPhone 6.

Proti, uzņemot fotoattēlu, iPhone6 kā vietu, kur fotogrāfija radīta, norāda Ukrainas Autonomo republiku Krimu, turklāt teksts tiek publiskots ukraiņu valodā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti