Obama uzrunā Kongresam aizstāvēs savu politiku

ASV prezidents Baraks Obama otrdien uzstāsies ar tradicionālo uzrunu ASV Kongresam, kas būs pēdējā viņa astoņu gadus ilgās prezidentūras laikā.

Tradicionāli šādu uzrunu laikā prezidents informē kongresmeņus par situāciju valstī, kā arī nāk klajā ar jaunām likumdošanas iniciatīvām.

Taču šoreiz tiek sagaidīts, ka Obama vislielāko uzmanību pievērsīs priekšvēlēšanu kampaņai un tam, kādiem jautājumiem būtu jāvelta vislielākā uzmanība, izvēloties nākamo ASV līderi.

Pirms gaidāmās uzrunas izplatītajā video Obama norādījis, ka savā uzrunā viņš plāno runāt par  nākotni un tām lietām, ko kopīgi nepieciešams paveikt, lai ASV būtu vēl spēcīgāka un plaukstošāka.

Kā norāda amerikāņu prese, šī ir lieliska iespēja Obamam stāstīt par prezidentūras laikā panāktajiem sasniegumiem, kas varētu vairot viņa paša popularitāti, aizstāvēt viņa īstenoto politiku un atbildēt uz pašreizējās priekšvēlēšanu kampaņas laikā izskanējušajām apsūdzībām.

Taču sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka iedzīvotāju attieksme pret Obamu un viņa īstenoto politiku ir visai noraidoša. Decembrī veikta aptauja liecina, ka 68% amerikāņu pašreizējo politiku uzskata par nepareizu, īpaši ārpolitikas jautājumos.

Eksperti gan prognozē, ka sabiedrības negatīvo noskaņojumu un republikāņu partijas bargo kritiku Obama centīsies atspēkot ar pozitīvām ziņām par sasniegumiem valsts ekonomikā. Tāpat tiek prognozēts, ka šī runa varētu kalpot par neoficiālu atbalstu Hilarijas Klintones cīņā par ASV prezidenta krēslu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti