Nedēļas laikā Eiropas Savienībā ieceļojušo Krievijas pilsoņu skaits pieaudzis par trešdaļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēdējās nedēļas laikā Eiropas Savienībā (ES) iebraukuši 66 000 Krievijas pilsoņu, un tas ir par 30% vairāk nekā nedēļu iepriekš, liecina ES robežsardzes aģentūras "Frontex" dati.

Somijā iebraukušo skaits būtiski pieaudzis pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā, norāda "Frontex". Pēdējo četru dienu laikā Somijā ieceļojuši 30 000 Krievijas pilsoņu.

Kopš februāra beigām Eiropas Savienībā, šķērsojot ES sauszemes robežu, ieceļojuši 1 303 000 Krievijas pilsoņu. Tajā pašā  laikā 1 273 000 Krievijas pilsoņu atgriezušies Krievijā, šķērsojot ES sauszemes robežu.

Vairumam šo cilvēku ir uzturēšanās atļauja kādā ES valstī, kādas ES vai Šengenas zonas valsts vīza, un ir tie, kam ir dubultpilsonība.

Robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumu skaits, visticamāk, pieaugs, ja Krievija nolems slēgt robežu potenciālajiem jauniesaucamajiem, prognozē "Frontex".

"Īstermiņa perspektīvā mēs, visticamāk, robežas šķērsošanas punktos ieraudzīsim Krievijas pilsoņu skaita pieaugumu nenoteiktības dēļ, kas ir saistīta ar turpinošos mobilizāciju Krievijā.

Ilgtermiņa perspektīvā iespējams, ka pieaugs ES robežas ar Krieviju un Ukrainu nelegālas šķērsošanas gadījumu skaits. Tāpat biežāki kļūs gadījumi, kad ES nelegāli uzturas Krievijas pilsoņi, kas jau ir ES dalībvalstīs," pieļauj "Frontex".

KONTEKSTS:

21. septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija. Kremlis plāno iesaukt dienestā līdz pat 300 000 rezervistu. Tas vajadzīgs Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu. Pret mobilizāciju Krievijā izcēlās lieli protesti. Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti