Migranti aizvesti no Polijas un Baltkrievijas robežas

Visi migranti ir pametuši Polijas un Baltkrievijas robežu. Cilvēki ir izmitināti netālu esošajā loģistikas centrā, kas ir pielāgots par pagaidu mītni. Tomēr centieni nelegāli šķērsot robežu turpinās. Polijas robežsardze ir apturējusi divas lielas grupas, kas ar spēku ir mēģinājušas tikt pāri nožogojumam.

Migranti aizvesti no Polijas un Baltkrievijas robežas
00:00 / 02:52
Lejuplādēt

Pie Kuznicas robežšķērsošanas punkta uz Polijas un Baltkrievijas robežas vairs nav vērojama liela cilvēku drūzmēšanās. Baltkrievijas dienesti ir nogādājuši visus cilvēkus netālu izvietotajā pagaidu mītnē, kur vismaz vairums var gulēt siltumā.

Tomēr internetā izplatītajos kadros ir redzams, ka vietas visiem nepietiek. Ik pa laikam par ēdienu un cigaretēm notiek cīņa, kurā nākas iejaukties Baltkrievijas dienestiem.

Polijas robežsardze ziņo, ka mēģinājumi nelegāli šķērsot robežu joprojām turpinās. Ceturtdien tika fiksēti 255 gadījumi. Divas lielas grupas ir mēģinājušas ar spēku tikt pāri nožogojumam. Vienā grupā bija 50 cilvēku, bet otrā – ap 500. Robežsardze apgalvo, ka šie cilvēki ir bijuši agresīvi. 45 cilvēki  aizturēti, un pēc aizturēšanas viņiem likts pamest Poliju.

Šodien Polijas robežsardze publicēja attēlus, kuros redzams, ka Baltkrievijas dienesti satīra tukšo nometni ar buldozeru. Aptuveni divi tūkstoši migrantu, kas bija apmetušies improvizētajā nometnē, gan joprojām atrodas netālu no robežas, izmitināti lielā angārā.

Savukārt Baltkrievijas prokuratūra ir paziņojusi par izmeklēšanas uzsākšanu pret Polijas prezidentu un citām augstākajām amatpersonām un sola lūgt Apvienoto Nāciju Organizācijas un citu starptautisko iestāžu palīdzību.

Par to pavēstīja Baltkrievijas ģenerālprokurors Andrejs Šveds. "Esam fiksējuši vairāku Polijas pilsoņu, tostarp amatpersonu, daudzkārtējos izteikumus ar aicinājumiem īstenot Polijas agresiju pret Baltkrieviju. Šajā gadījumā ir saskatāmas pazīmes, lai uzsāktu izmeklēšanu pēc mūsu valsts Kriminālā kodeksa 123. panta, proti, par kara propagandu.

Atbilstoša informācija par Polijas augstāko amatpersonu noziedzīgiem nodarījumiem tiks nosūtīta visām starptautiskām organizācijām tiesiskā vērtējuma izteikšanai."

Baltkrievijas dienesti pirms dažām dienām uzsāka izmeklēšanu arī par Polijas robežsargu rīcību, kad viņi izmantoja asaru gāzi un ūdensmetējus pret iebraucējiem.

Ziņas par Baltkrievijas dienestu uzsāktajām pārbaudēm var šķist ironiskas. Bet Polijā izskan krietni nopietnāka kritika par armijas rīcību. Žurnālistu grupa ir sūdzējusies par to, ka viņi bez pamata tika aizturēti ārpus ārkārtas zonas, kur viņi drīkstēja atrasties. Audioierakstā var dzirdēt, ka karavīri uzlika žurnālistiem roku dzelžus, nemitīgi lietoja lamuvārdus un stundu pārmeklēja visas žurnālistu mantas. Tostarp žurnālisti apgalvo, ka karavīri, kuri neesot stādījušies priekšā, ir lasījuši arī privātās ziņas viņu mobilajos telefonos par spīti tam, ka žurnālistu informācijas avoti ir aizsargāti.

Polijas Aizsardzības ministrija noliedz, ka karavīri būtu rīkojušies nelikumīgi.

Polijas robežsardze ceturtdien konstatējusi 255 mēģinājumus nelegāli šķērsot robežu no Baltkrievijas, 45 migranti aizturēti. Tas notika, neskatoties uz to, ka Baltkrievija vakar lielāko daļu migrantu aizvedusi un pārvietojusi prom no robežas žoga ar Poliju. Tur pagājušās nedēļas sākumā izveidotā migrantu apmetne tagad ir tukša.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti