Polija būvēs dzeloņstiepļu žogu gar Kaļiņingradas apgabala robežu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščāks paziņojis, ka Polija nolēmusi būvēt 210 kilometru garu dzeloņdrāšu žogu uz robežas ar Kaļiņingradas apgabalu.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad palielinājusies migrantu plūsma no Tuvo Austrumu reģiona un Rietumāfrikas uz Kaļiņingradas apgabalu, uz kurieni Krievija grasās atklāt jaunus avioreisus.

Polija raizējas, ka Krievija no Kaļiņingradas apgabala mēģinās īstenot līdzīgu hibrīdkara operāciju, kādu pagājušogad sāka Aleksandra Lukašenko režīms Baltkrievijā, mēģinot iesūtīt Eiropas Savienības teritorijā tūkstošiem migrantu.

Kaļiņingradas reģiona valdības pārstāvis Dmitrijs Liskovs šo Polijas iniciatīvu raksturojis kā populismu, jo nožogojums jau esot uzbūvēts Krievijas robežas pusē.

"Visu šo laiku Krievijas robežsargi, Krievijas žogs ir droši sargājuši Poliju. Tāpēc papildu žoga būvēšana izskatās pēc populisma," apgalvo Liskovs.

Paredzams, ka Polijas būvētais aizsargžogs sastāvēs no trim dzeloņstiepļu kārtām 2,5 metru augstumā. Vēl augstāks žogs jau ir uzbūvēts uz Polijas un Baltkrievijas robežas.

"Tā kā Kaļiņingradas lidosta tagad ir atvērta arī reisiem no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas, esmu izlēmis spert soļus, lai stiprinātu mūsu robežas drošību. Jau šodien tiks uzsākti sapieru darbi, lai uz Polijas un Kaļiņingradas apgabala robežas varētu izveidot pagaidu norobežojumu," pavēstīja Blaščāks.

Polijas Robežsardze gan informē, ka oktobrī nav konstatēti mēģinājumi nelegāli šķērsot Krievijas un Polijas robežu, tomēr Polijas likumsargi esot gatavi dažādiem scenārijiem.

Polijai jau ir ļoti rūgta pieredze ar mākslīgi virzīto migrantu plūsmu no Baltkrievijas, tāpēc arī uz robežas ar Kaļiņingradas apgabalu ir paredzēts celt aptuveni divarpus metrus augstu žogu, kas papildus tiks aprīkots arī ar videonovērošanas iekārtām.

Blaščāks ir uzsvēris, ka šis ir pagaidu žogs, taču vismaz uz Baltkrievijas robežas pierādījās, ka hibrīduzbrukuma temps tika samazināts.

Vienlaikus Blaščāks aicinājis opozīciju un sabiedrībā populārus cilvēkus, kas pret migrantiem ir noskaņoti pretimnākoši, nedoties uz šo robežu un nemēģināt piedāvāt migrantiem picas, vai neizdarīt spiedienu uz policijas un robežsardzes darbiniekiem.

Polija šovasar paziņoja, ka pabeigusi 187 km gara žoga būvēšanu gar Baltkrievijas robežu. Projekta izmaksas tika lēstas uz 350 miljoniem eiro.

Baltkrievijā valdošais režīms tikmēr paziņojis, ka saredz militāru apdraudējumu no Polijas puses, jo Varšava plānojot iesūtīt valstī savu militāro kontingentu.

Baltkrievijas Valsts drošības dienesta vadītājs Ivans Tertels apgalvo, ka baltkrievu specdienestu rīcībā esot ziņas par Polijas plāniem ievest Baltkrievijā savu bruņoto kontingentu. Polija šādus apgalvojumus nosaukusi par absurdiem.

Pēdējo dienu laikā diezgan bieži tiek pieminētas Krievijas spēku aktivitātes Baltkrievijā. Sākotnēji izskanēja informācija, ka Baltkrievijas armija uz Krieviju turpina sūtīt militāro tehniku.

Pēc tam tika saņemtas ziņas, ka Baltkrievijā ieradušās Krievijas inženiertehniskās vienības, lai uzsāktu vienotā grupējuma kazarmu un nometņu celtniecību. Sagaidāms, ka trešdien grupējuma turpmākās aktivitātes apspriedīs arī Krievijas un Baltkrievijas militārā vadība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti