Melnkalnē notiks prezidenta vēlēšanas

Melnkalnē svētdien, 15.aprīlī, gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Aptaujas liecina, ka pirmajā kārtā uzvarēs valdošās partijas kandidāts Milo Djukanovičs.

Prezidenta vēlēšanas MelnkalnēIna Strazdiņa
  56 gadus vecais Djukanovičs jau ilgstoši ir Melnkalnes politikā un sešas reizes ir ieņēmis premjerministra amatu, un četrus gadus ir bijis arī valsts prezidents.

  Melnkalne pēdējā laikā ir piedzīvojusi daudzas būtiskas politiskas pārmaiņas. Aizvadītajā gadā  Melnkalne iestājās NATO, un Milo Djukanovičs, kurš varētu ieņemt prezidenta amatu, ir noskaņots valsti vest arvien tuvāk mērķim iestāties arī Eiropas Savienībā.

  Melnakalne ir punkts Balkānu kartē, par kuru savas intereses nav slēpusi arī Krievija, atbalstot arī pret NATO un Eiropas Savienību noskaņotus politiskos spēkus Melnkalnē.

  Prezidenta amats, kurā šobrīd atrodas Filips Vujanovičs, ir ceremoniāls postenis, taču rietumnieciski noskaņotā sabiedrības daļa liek lielas cerības uz Djukanoviču.

  Opozīcija vaino politiķi sakaros ar mafiju un organizēto noziedzību, kas Melnkalnē arvien ir liela problēma, taču Djukanovičs to kategoriski noliedz.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti