Līdz 2027.gadam vēlas izveidot ap 10 000 cilvēku lielu vienību Eiropas robežu stiprināšanai

Līdz 2027.gadam iecerēts izveidot ap 10 000 cilvēku lielu vienību Eiropas robežu un krasta apsardzes stiprināšanai, aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā.

EP deputāti 17.aprīlī apspriedīs un balsos par pasākumiem Eiropas robežu un krasta apsardzes stiprināšanai. Iecerēts, ka izmaiņām Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūrā (Frontex) būtu jāstiprina ES spēja reaģēt uz drošības un migrācijas izaicinājumiem.

Izmaiņas paredz izveidot jauno pastāvīgu korpusu, kas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm sniegtu atbalstu robežsardzes veikšanā, pārrobežu noziedzības apkarošanā un nelikumīgi ieceļojušu personu atgriešanā.

Plānots, ka 2021.gadā tas aptvertu 5000 cilvēku, bet līdz 2027.gadam sasniegtu 10 000 speciālistu. Korpusa sastāvā ietilptu arī ātrās reaģēšanas vienība.

Savukārt 16.aprīlī EP deputāti balsos par priekšlikumiem stingrāk ierobežot ķimikālijas, kuras iespējams izmantot pašdarinātu sprāgstvielu pagatavošanā.

Izmaiņas iecerētas, jo apmēram 40% ES notikušo teroristu uzbrukumu no 2015. līdz 2017.gadam izmantotas pašgatavotas sprāgstvielas.

Jaunais likums, par kuru deputāti jau panākuši vienošanos ar dalībvalstu pārstāvjiem, aizliegto vielu sarakstu papildinās ar jaunām ķimikālijām, kā arī padarīs skaidrākus bīstamo vielu aprites noteikumus. Jaunie noteikumi attieksies arī uz bīstamu vielu tirdzniecību tiešsaistē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt