Rīta Panorāma

Uz Kijivu dosies desmit Rīgas dāvinātie autobusi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar aizsardzības ministri (NA) Ināru Mūrnieci

Latvija varētu Ukrainai vēlreiz piedāvāt pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas «Stinger»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Latvija varētu atkārtoti Ukrainai piedāvāt pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger". To, komentējot Latvijas turpmāko militāro palīdzību Ukrainai, atklāja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Ministre norādīja, ka janvāra otrajā pusē ASV gaisa spēku bāzē Ramšteinā, Vācijā notiks konference par turpmāko militāro palīdzību Ukrainai. Latvijai militārā atbalsta "saraksts jau ir kabatā", atzina Mūrniece.

"Faktiski Ukrainas fronte – tā ir mūsu aizsardzības līnija, līdz ar to šobrīd domājam, kā iekļauties lielajā palīdzības plūsmā Ukrainai un kā atbalstīt Ukrainu, kā atsaukties prezidenta Volodimira Zelenska lūgumam," pauda ministre. 

Mūrniece norādīja, ka Latvija apsver ieroču sūtīšanu Ukrainai un Ukrainas karavīru apmācību. 

Saistībā ar ieroču sūtīšanu Ukrainai Mūrniece atzīmēja, ka Latvija izskata to, "ko mēs varam atļauties dot". Vienlaikus, ņemot vērā iepriekš Latvijas sniegto palīdzību Ukrainai, Latvija varētu vēlreiz Ukrainai piedāvāt pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger".

"Satiekot ukraiņu kolēģus, viņi izsaka dziļāko pateicību Latvijai par tiem "Stinger", kuri atnāca pirms kara, tas bija ļoti pareizs Aizsardzības ministrijas un arī bijušā ministra lēmums to darīt. Mēs turpināsim [palīdzēt] ar "Stinger", vēl intensīvāku Ukrainas karavīru apmācību Latvijā," atzīmēja Mūrniece.

Tāpat ministre uzskata, ka Ukraina arī augstu novērtē Latvijas piegādātos bezpilota lidaparātus jeb dronus, līdz ar to Latvija varētu turpināt arī to piegādi.

Karš Ukrainā parādījis to, ka arī Latvijai nopietnāk jādomā par pretgaisa aizsardzības sistēmas stiprināšanu, atzina Mūrniece.

"Tā jaunā lieta, par ko mēs šobrīd runājam, ir pretgaisa aizsardzības sistēmu nodrošināšana. Mēs redzam, ka karš Ukrainā ir bijis ļoti nesaudzīgs, un šāda karadarbība pirms dažiem gadiem likās neiedomājama, ka var apzināti graut civilo infrastruktūru. Līdz ar to Latvijā daudz nopietnāk jādomā par sabiedrības aizsardzību. Kopā ar mūsu kaimiņvalstīm tiek domāts par pretgaisa aizsardzības sistēmu nodrošināšanu. Mūsu kaimiņi par to ir sākuši domāt agrāk, es uzskatu, ka šī lieta ir jāpasteidzina arī Latvijā," pauda ministre.

KONTEKSTS:

Dienu pirms Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā, Latvija Ukrainā nogādāja pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmas "Stinger", lai stiprinātu Ukrainas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības spējas un spēju aizsargāt savus iedzīvotājus no Krievijas agresijas.

Līdz šim Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes "Stinger", bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubiceshelikopteri, degviela un citas preces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti