Latvija ierindota Ukrainas lielāko atbalstītāju sarakstā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Biznesa izdevuma “Forbes” Ukrainas redakcija apkopojusi reitingu ar valstīm, kas kopš Krievijas agresijas sākuma sniegušas vislielāko politisko, ekonomisko un militāro atbalstu Ukrainai. Latvija šajā reitingā atzīta par vienu no aktīvākajām Ukrainas atbalstītājām, saņemot ceturto augstāko vērtējumu.

“Forbes” Ukrainas izdevuma redakcija skaidro, ka gribēja izveidot uzskatāmu reitingu, lai varētu izvērtēt, kas ir Ukrainas tuvākie draugi un atbalstītāji.

Reitinga sastādīšanā tika ņemti vērā 11 dažādi kritēriji: finansiālā un militārā palīdzība Ukrainai, valsts līderu vizītes Ukrainā, Krievijas diplomātu izraidīšana, sankciju ieviešana pret Krieviju, Krievijas karaspēka rīcības atzīšana par genocīdu u. c.

Maksimālais iespējamais punktu skaits bija 100; par Ukrainai draudzīgām atzītas tās valstis, kas saņēmušas vismaz 40 punktu (šādu retingu izpelnījās 40 valstis).

“Forbes” Ukrainas izdevuma redakcija secina, ka visaktīvākā Ukrainas atbalstītāja ir kaimiņvalsts Polija, kas saņēmusi 97 punktus.

Otrajā vietā ierindojas ASV, kas Ukrainai sniedz vislielāko ekonomisko un militāro palīdzību.

Trešajā un ceturtajā vietā ir Igaunija un Latvija ar attiecīgi 95 un 94 punktiem; šīs valstis palīdzībai Ukrainai atvēlējušas proporcionāli visvairāk līdzekļu no sava iekšzemes kopprodukta.

Nākamās trīs vietas Ukrainas draugu sarakstā ieņem Kanāda, Lietuva un Lielbritānija, kuru reitings ir 88 punkti.

Ukrainas lielāko atbalstītāju pirmajā divdesmitniekā ierindotas arī Vācija, Francija un Itālija, kas pēdējā laikā saņēmušas daudz kritikas par nepietiekami aktīvo Ukrainas atbalstīšanu.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti