Krievijas karavīriem pirms došanās uz fronti pašiem jāiepērk ekipējums un medikamenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Turpinoties mobilizācijai Krievijā, tīmekļa izdevums "Meduza" ziņo, ka pēc mobilizācijas izsludināšanas dažos militārā apģērba un ekipējuma veikalos pieaugusi apmeklētāju plūsma.

Pastiprināti tiek iegādātas arī SIM kartes un podziņu tālruņi. Arvien biežāk tiek saņemtas ziņas, ka pirmie nesen mobilizētie krievu karavīri jau atrodas Ukrainā, frontes pirmajās līnijās, tostarp ciešot arī pirmos zaudējumus.

Krievijas karavīriem pirms došanās uz fronti pašiem jāiepērk ekipējums un medikamenti
00:00 / 03:22
Lejuplādēt

"Meduza" ziņo, ka pēc mobilizācijas izsludināšanas dažos militārā apģērba un ekipējuma veikalos apmeklētāju plūsma pieaugusi par 40%.

Tiek pirkti ziemas zābaki, guļammaisi, cepures, maskas, cimdi, ķiveres, bruņu vestes un cits aprīkojums.

Paziņojumi par iespējamu vairāku preču neesamību parādījās arī vairāku specializētu interneta veikalu mājaslapās.

Arī aptiekas saskaras ar mobilizācijas sekām. Pircēji tur ierodas ar medikamentu un medicīnisko ierīču sarakstiem, ko devuši militārās reģistrācijas un iesaukšanas biroji. Tāpat trīskāršojies pieprasījums pēc tūristu virtuālajām SIM kartēm.

Kompānijas "Telwel" ģenerāldirektors Sergejs Stavropoļcevs sacījis, ka visvairāk pieprasījuma pieaugums ir jūtams pēc tūristu SIM kartēm lietošanai Kazahstānā. Vēl iepriekš tika vēstīts arī par pieprasījuma pieaugumu pēc podziņu tālruņiem, un tas saistīts ar mobilizāciju, jo viedtālruņus mobilizētie nevar ņemt līdzi.

Krievijas vīriešiem turpinot masveidā bēgt no savas valsts uz Kazahstānu, šādi cenšoties paglābties no mobilizācijas, Krievijas amatpersonas ceturtdien paziņoja par jauniem kontroles pasākumiem, lai robežu neļaut šķērsot tiem, kas tiek iesaukti armijā.

Tie, kas jau šķērsojuši robežu, runājot ar žurnālistiem, izvairās nosaukt savu uzvārdu, jo bailes tikt identificētiem joprojām saglabājas.

Viens no tiem, kas nesen ieradies Kazahstānā ir arī Džavids, kurš ieradies no Čeļabinskas. Pēc karadarbības sākuma 24. februārī viņš piedalījies protestos un tika aizturēts.

"Es spēka struktūru darbiniekiem teicu – rīt izsludinās mobilizāciju un jūs savāks pirmos. Viņi visi smējās – teica, tā nevar būt, mēs divās dienās Kijivu ieņemsim un divās nedēļās Ukrainu.

Pagāja vairāk nekā pusgads un mobilizāciju izsludināja. Un tagad lai protestē tie, kurus tur potenciāli paņems. Tos, kas pat nemēģināja kaut ko izdarīt – viņiem tagad ir iesaukums. Un tagad jūs protestējat!"

Lai gan tika solīts mobilizētos apmācīt vismaz vairākas nedēļas, arvien biežāk tiek saņemtas ziņas, ka pirmie nesen mobilizētie krievu karavīri jau atrodas Ukrainā, frontes pirmajās līnijās, tostarp ciešot arī pirmos zaudējumus.

Saskaņā ar Ukrainas izlūkdienesta ziņām Krievija vismaz 20 000 mobilizēto plāno izvietot Baltkrievijā. Mobilizēto izmitināšanai tiks izmantotas gan Baltkrievijas armijas kazarmas, gan civilās būves. Savukārt Ukrainas armijas ģenerālštābs paziņojis, ka 2000 mobilizētie pēdējo dienu laikā pārvietoti no Krimas uz Hersonas apgabalu.

Eksperti, komentējot situāciju frontē norāda, ka Krievijas spēki Ukrainas austrumos, Limanas tuvumā, drīzumā varētu nonākt ielenkumā un ciest nopietnu sakāvi. Tam būtu nopietnas sekas attiecībā uz Krievijas grupējumu Doneckas apgabala ziemeļos un Luhanskas apgabala rietumos.

Krievijas Aizsardzības ministrija nereaģē uz krievu šā brīža zaudējumiem pie Limanas un negatavojas sagrāvei šajā frontes sektorā, kas, domājams, vēl vairāk mazinās krievu jau tā vājo kaujas garu, pieļauj analītiķi.

KONTEKSTS:

21. septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija. Kremlis plāno iesaukt dienestā līdz pat 300 000 rezervistu. Tas vajadzīgs Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu. Pret mobilizāciju Krievijā izcēlās lieli protesti. Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti