Katarā ieradušies Turcijas karavīri

Militārajā bāzē Katarā ieradusies Turcijas karavīru vienība. Šādā veidā oficiālā Ankara paudusi atbalstu nelielajai Persijas līča valstij, ar kuru diplomātiskās attiecības šomēnes sarāva Saūda Arābija, Apvienoto Arābu Emirāti, Ēģipte, Bahreina un vairākas citas valstis.

Turcijas karavīri dislocēti militārajā bāzē Kataras galvaspilsētā Dohā un piedalīsies kopīgās mācībās.

Pagaidām netiek atklāta informācija, cik ilgi misija turpināsies un cik militārpersonas tajā piedalīsies. 7. jūnijā vienošanos par karavīru nosūtīšanu atbalstīja Turcijas parlaments, un anonīmi diplomāti pirms balsojuma norādīja, ka viņu skaits varētu sasniegt 3000.

Tikmēr diplomātiskā krīze starp Kataru un tās kaimiņvalstīm turpinās. Pēdējo dienu laikā valstis, kas apsūdz oficiālo Dohu ekstrēmistu atbalstīšanā, nav paziņojušas par papildu  sankcijām, tomēr nav arī panākta vienošanās par spriedzes mazināšanu.

Neviennozīmīgi vērtējama ir arī ASV pozīcija. Pagājušajā nedēļā Vašingtona paziņoja, ka par gandrīz 11 miljardiem eiro pārdos Katarai iznīcinātājus F–15, bet  prezidents Donalds Tramps pagaidām nav mainījis savu nostāju par sankciju lietderību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti