Igaunijā personu apliecinošos dokumentus varēs saņemt lielveikalā, Latvijā apsver sūtīšanu pa pastu

Igaunijā no šonedēļas cilvēkiem, kas piesakās personu apliecinošam dokumentam, būs iespēja izvēlēties sev piemērotāko lielveikalu tīkla "Selver" veikalu, kurā saņemt izgatavoto dokumentu.

Tikmēr Latvijā apsver iespēju identifikācijas kartes (ID kartes) piegādāt pa pastu, tādējādi samazinot rindas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP). Par to intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pastāstīja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts").

"Tā ir viena no iespējām. Līdzīgi, kā jūs saņemat bankas karti, tā arī jūs savu ID karti [varētu saņemt]," sacīja ministrs.

Viņš gan atzina, ka vēl nav skaidrs, cik vienkāršs varētu būt šāds risinājums, jo ID karti nevarētu mest pastkastē.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments augustā parakstīja piecu gadu līgumu ar informācijas tehnoloģiju kompāniju "Hansab" par starpniekpakalpojumu personu apliecinošu dokumentu izsniegšanā.

"Hansab" savukārt parakstīja līgumu ar apakšuzņēmēju "Selver", kura veikalos pakalpojums tiks piedāvāts vispirms.

Policijas un robežsardzes departamenta Identitātes un statusa biroja koordinatore Marita Abrama paskaidroja, ka lielveikalu darba laiks ir ilgāks un tie strādā arī brīvdienās, kas ļaus cilvēkiem personu apliecinošo dokumentu izņemt sev visērtākajā laikā.

Viņa uzsvēra, ka iepirkuma laikā starpniekpakalpojuma sniedzējam tika noteiktas ļoti augstas prasības gan attiecībā uz fizisko vidi un darba drošību, gan veikala darbinieku kompetenci un iepriekšējās darbības pārbaudēm, tādēļ veikalos sniegtajam pakalpojumam jābūt pielīdzināmam tam, kādu cilvēki saņem Policijas un robežsardzes departamenta apkalpošanas centros.

Sākotnēji no 12. janvāra izgatavotos personu apliecinošos dokumentus varēs saņemt piecos "Selver" veikalos, no kuriem četri ir Tallinā un viens Pērnavā.

Līdz aprīlim plānots pievienot vēl gandrīz 50 izgatavoto dokumentu izsniegšanas vietas, no kurām sešas būs Somijā.

Veikalos varēs saņemt gan pases un identifikācijas kartes, gan arī uzturēšanās atļaujas kartes, jūrnieka dokumentus un digitālās identifikācijas kartes.

Dokumenta saņemšanas izmaksas ir 7,2 eiro par katru dokumentu pieaugušajam un 4,32 eiro par dokumentu 15 gadu vecumu nesasniegušam bērnam, pensionāram un personai ar īpašām vajadzībām. Maksājums jāveic, saņemot dokumentu tā izsniegšanas vietā.

Pērn Igaunijā izsniegti vairāk nekā 409 000 dokumentu. Jaunās kārtības mērķis ir mazināt rindas Policijas un robežsardzes departamenta apkalpošanas centros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti