Eiropas Savienība varētu ļaut Ungārijai, Slovākijai un Čehijai vēlāk ieviest Krievijas naftas aizliegumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Komisija mainījusi priekšlikumu par Krievijas naftas embargo un pagarinājusi tā stāšanās spēkā termiņu Ungārijai, Slovākijai un Čehijai. Par to ziņo starptautiskā ziņu aģentūra "Reuters".

Saskaņā ar laboto priekšlikumu, Ungārija un Slovākija turpinās iepirkt Krievijas naftu līdz 2024. gada beigām, savukārt Čehija varētu turpināt līdz 2024. gada jūnijam, ja vien tai neizdosies ātrāk rast alternatīvu Krievijas naftai.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans iepriekš bija izteicies, ka Eiropas Savienības embargo Krievijas naftai būtu līdzvērtīgs "atombumbas nomešanai" uz viņa valsts ekonomiku un līdz ar to tas neesot viņam pieņemami.

Ungārija no Krievijas importē ap 65% sev vajadzīgās naftas, ziņo "Reuters". Eiropas Savienības  amatpersonas gan norāda, ka uz Ungārijas un Slovākijas rēķina ir tikai 6% no kopējā Krievijas naftas importa Eiropas Savienībā, tādēļ atvieglojumi šīm valstīm būtiski neietekmētu sankciju iedarbību uz Krieviju.

Briselē arvien norisinās spraigas sarunas ar mērķi panākt vienošanos par sesto Eiropas Savienības sankciju paketi pret Krieviju.

Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena vairākkārt uzsvērusi, ka bloka valstīm jāsamazina atkarība no Krievijas gāzes un ka Krievija vairs nav uzticams partneris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti