Dombrovskis: Lai piedalītos Davosas forumā, jāizkļūst caur iespaidīgu atlases filtru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai piedalītos Davosas ekonomikas forumā, ir nepieciešams iziet cauri iespaidīgam atlases filtram, intervijā Latvijas Radio raidījumam „7 dienas Eiropā” sacīja bijušais premjers Valdis Dombrovskis („Vienotība”).

Viņš pasaulē zināmākajā un ietekmīgākajā forumā ir piedalījies divas reizes – vienu reizi kā Eiropas Parlamenta deputāts, otru reizi kā Ministru prezidents. Arī šogad, janvāra izskaņā, viņš būtu piedalījās Davosas ekonomikas forumā, ja vien viņš novembrī nebūtu iesniedzis demisiju.

Tas tiešām ir lielākais un ietekmīgākais ekonomikas forums, kāds pasaulē notiek. Iespēja uzstāties šajā forumā dod lielu redzamību konkrēti Latvijai un iespēju īsā laikā satikt ļoti daudzus cilvēkus, kurus ikdienā ir ļoti grūti satikt,” norāda Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka atlases filtrs dalībai šajā pasākumā ir ļoti nopietns. „Atlases filtrs ir ļoti nopietns. Tas, ka tu esi prezidents vai Ministru prezidents, vai tamlīdzīgi, nenozīmē, ka tevi aicinās. Svarīgi, lai tev būtu ko teikt pasaulei interesantu un svarīgu,” uzsver par Saeimas deputātu kļuvušais ekspremjers.

Arī ielūgums, kas bija adresēts viņam, nenonāks par premjeri kļuvušās Laimdotas Straujumas („Vienotība”) rokās. „Tur ir tā nianse, ka ielūgumi automātiski nepāriet (..) Šajā gadījumā uzaicinājums ir amatpersonai un arī personisks,” pauda Dombrovskis.

Daudzi jautājumi, kuri forumā šogad ir aplūkoti, aktuāli bija jau pērn un būs aktuāli arī turpmāk. Piemēram, sociālā nevienlīdzība un dzeramā ūdens trūkums.

Konferences laikā katram dalībniekam ir iespēja veidot savu dienas kārtību – ir sesijas, kur var piedalīties kā klausītājs un kā runātājs. Dombrovskis runāja par Eiropas finanšu situāciju. „Man bija arī vairākas divpusējās tikšanās,” norāda Dombrovskis.

Davosas ekonomikas forums notiek reizi gadā, un tajā ir aicināti piedalīties pasaules politiskie, ekonomiskie, biznesa un citu nozaru līderi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti