«Bloomberg»: G7 apņemsies Ukrainai sniegt beztermiņa atbalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

G7 valstu līderi apņemsies Ukrainai sniegt beztermiņa militāro, finansiālo un humāno atbalstu, ziņu aģentūra “Bloomberg”, atsaucoties uz Bavārijā notiekošā samita kopīgā paziņojuma uzmetumu.

Paziņojuma projektā teikts, ka G7 turpinās sniegt atbalstu Ukrainai tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Arī Eiropas Savienība atsevišķi  uzsvērusi apņemšanos turpināt sniegt palīdzību Ukrainai.

“Eiropas Savienība turpinās Ukrainai sniegt stingru atbalstu — finansiālo, humāno un politisko. Un mēs arī esam mobilizējuši 2 miljardus eiro, lai nodrošinātu militāro aprīkojumu. Taču Ukrainai nepieciešams vairāk, un mēs esam apņēmušies dot vairāk,” pauda Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

Valstu līderi Bavārijā apspriež arī pārtikas apgādes un Ukrainas graudu eksporta jautājumu

– miljoniem tonnu graudu joprojām iestrēguši Ukrainas ostās, jo Krievija tās bloķē vai ir okupējusi. Mišels nosodīja Maskavu par pārtikas izmantošanu kā kara ieroci.

 

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti