Baltijas premjeri bažīgi par Krievijai piemēroto sankciju apiešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Runājot par atbalsta turpināšanu Ukrainai, Tallinā visu trīs Baltijas valstu vadītāji pauda sarūgtinājumu par Starptautiskās Olimpiskās komitejas vēlmi ļaut Krievijas sportistiem piedalīties Olimpiskajās spēlēs. Vienlaikus pārrunāts jautājums par Krievijai noteikto sankciju apiešanu un iespējamajiem risinājumi.

“Un ir skaidrs, ka tirgotāji atrod veidus, kā legāli tirgot preces, teiksim, ar Turciju vai Kazahstānu, vai Armēniju, kuras pēc tam tiek nosūtītas uz Krieviju, jo šīs valstis neievēro sankciju režīmu. Tāpēc ir jāstrādā ar šīm valstīm, lai tās iesaistītos un arī ievērotu sankcijas,” sacīja Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

“Šobrīd notiek sarunas par izvairīšanās no sankcijām vai sankciju apiešanas kriminalizēšanu.

Un es domāju, ka ir svarīgi iegūt šādu rīku, jo tam ir divas puses. Viena no tām ir šo aktīvu izmantošana Ukrainai, ja tiek noteikts šāds kriminālsods,” sacīja Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

“Domāju, ka tieši mūsu valstis ir vienas no aktīvākajām, ierosinot, ko var iekļaut, ko uzskaitīt sankciju sarakstā. Un mēs veicam savus mājasdarbus, lai savāktu pierādījumus un atbalstītu faktisko nepieciešamību pēc sankcijām. Tātad vairāk sankciju un mazāk atkāpju,” sacīja Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti