Pasaules panorāma

Turcija tiecas stiprināt savu lomu reģionā

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. Krievija gatavo ofensīvas vilni. Cīņa informatīvā frontē

"Azov" pārstāvis: noskaņojums ir kaujiniecisks

«Azov» pārstāvis: Mēs esam uz savas zemes, bet viņi ir okupanti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Šajās dienās Rīgā ieradās atbalsta iniciatīvas "Support Azov" pārstāvis Jaroslavs Soloduha, kurš "Azov" koordinē medicīniskās palīdzības saņemšanu, lai to tālāk nogādātu Ukrainas frontē, tostarp sadarbībā ar latviešiem.

"Manas vizītes Latvijā mērķis ir humāna rakstura. Atbraucu pie brāļiem no "Azov Support Latvija", kas mums ļoti palīdz mūsu kopīgajai uzvarai," stāsta Soloduha.

Latvijā viņš sadarbojas ar kustību "Brīva Ukraina Eiropā". "Esam "Support Azov" pārstāvji šeit Latvijā. Cieši sadarbojamies tieši ar "Support Azov" un būtībā nodarbojamies ar humānās palīdzības sniegšanu ukraiņiem, Ukrainas tautai caur "Support Azov" kustību," stāsta kustības "Brīva Ukraina Eiropā" vadītājs Guntars.

"Ja kāds vēlas palīdzēt, mūs var atrast "Facebook", meklējot to pašu nosaukumu "Brīva Ukraina Eiropā" vai meklēt mājaslapā "Labdarības lapa", kas ir sabiedriskā labuma organizācija."

"Šis karš ir svarīgs visai Eiropai. Latvija arī kādreiz ir bijusi okupēta, un imperiālisma saiknes, kas nāk no Krievijas puses, skar mūs visus. Ja mēs tagad nevarēsim kopīgiem spēkiem palīdzēt Ukrainai un Ukraina neizcīnīs uzvaru, tas noteikti atsauksies arī uz mums," secina Guntars.

LTV žurnālists Gints Amoliņš aicināja Ukrainas kustības "Support Azov" pārstāvi Jaroslavu Soloduhu uz sarunu, lai apspriestu arī situāciju frontē un tuvākajā laikā gaidāmo.

"Support Azov" pārstāvis Jaroslavs Soloduha
"Support Azov" pārstāvis Jaroslavs Soloduha

Gints Amoliņš: Kāda palīdzība jums nāk no Latvijas, un kā trūkst, kas visvairāk patlaban nepieciešams?

Jaroslavs Soloduha: Kopumā mums visvairāk nepieciešamas taktiskās medicīniskās palīdzības preces, jo patlaban notiek nežēlīgas kaujas vienā konkrētā apgabalā. Turklāt ir ziema – nepieciešama termoveļa, dažādas lietas sildīšanai. Kopumā vajadzīgs viss, kas nepieciešams karam.

Mēs esam "Azov" apakšvienība. 80% palīdzības, kas pie mums nonāk, centralizēti aiziet uz "Azov". Mēs esam "Azov" atbalsta nodaļa valsts rietumos. Mēs pieņemam palīdzības piegādes no ārzemēm, piemēram no Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, uz mūsu vietējām noliktavām, un tad tas tiek nogādāts centrālajā noliktavā Kijivā. Tad palīdzība tiek izvadāta pa mūsu "Azov" kaujas apakšvienībām, kas atrodas visā frontes līnijas garumā. "Azov" tagad ir daudz, "Azov" tagad ir visa Ukraina.

Viss tiek dokumentēts. Piemēram, ar to, ko ziedo latvieši, mūsu pārstāvji šeit iegādājas lietas, ar pieņemšanas-nodošanas aktiem nodod mums, un mēs tad tāpat nododam centrālajai noliktavai. Viss tiek oficiāli dokumentēts.

Jūs kontaktējaties ar karavīriem, kuri cīnās frontes līnijā, kur nonāk šī palīdzība. Ko viņi saka par situāciju, par noskaņojumu patlaban frontē?

Mēs palīdzam ne tikai "Azov". Mums ir busi un loģistika, lai varētu piegādāt nodrošinājumu jebkurai vienībai. Ir karš, loģistika ir sarežģīta, bet mēs to nodrošinām. Noskaņojums mūsu puišiem ir kaujiniecisks. Uzvara noteikti būs mūsu. Vienīgā problēma, ka Eiropa mazliet vilcinās ar ieroču piegādēm. No kaut kā baidās. Bet domāju, ka viņi beidzot sapratīs, ka Krievija ir drauds ne tikai mums, bet Eiropai. Jo viņi neapstāsies pie mums. Tas ir jāsaprot.

"Azov" pērn pavasarī kļuva slavena visā pasaulē, aizstāvot Mariupoles pilsētu. Diemžēl toreiz viss beidzās ar pilsētas nonākšanu Krievijas kontrolē. Kādas bija jūsu sajūtas tajā laikā?

Bija smagi, kad mūsu brāļi tur bija ielenkumā un neviens viņiem nevarēja palīdzēt. Par tiem puišiem, kuri jau atbrīvoti no gūsta, ievainoti, arī tie, kurus pirms tam izvedām ar helikopteriem, vēlētos vērsties pie latviešiem, lūgt palīdzību ievainoto rehabilitācijai, arī pie psihologiem. Pieņemt viņus rehabilitācijai – tas ir ļoti nozīmīgs atbalsts cīnītājiem.

Sagaidāms, ka tuvākajos pāris mēnešos kaujas var vēl saasināties, īpaši Donbasā, Krievijai pastiprinot uzbrukumus. Kāds jums ir noskaņojums par nākamajiem pāris mēnešiem?

Noskaņojums ir kaujiniecisks. Jā, mēs jūtam, ka viņi mēģinās uzbrukt ar zināmiem spēkiem. Pašlaik viņi regulāro armiju tur aizmugurē, bet uz gaļasmašīnu sūta mobilizētos. Bet nav skaidrs, uz ko viņi cer. Jo mēs uzvarēsim, mums ir kaujas gars, mēs esam uz savas zemes. Savukārt viņi ir okupanti.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti