Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pirmie svētceļnieki sākuši ceļu uz Aglonu

Arvien nav zināmas Oleņivkā nogalināto ukraiņu identitātes

Arvien neatklāj Oleņivkā nogalināto ukraiņu identitātes. Par neziņu stāsta «Azov» karavīra dzīvesbiedre

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Gūstā saņemto Ukrainas karavīru ģimenes joprojām nezina, vai pirms divām dienām notikušajā asiņainajā uzbrukumā Oleņivkas cietumam nogalināto vidū meklējami viņu tuvinieki. Todien dzīvību zaudēja aptuveni 50 Ukrainas karavīri. “Azov” karavīra Iļjas Samoilenko dzīvesbiedre Darja Cikunova sarunā ar LTV pastāstīja, ka izmisīgi cenšas noskaidrot, vai viņš izdzīvojis.

No rūpnīcas “Azovstaļ” – Krievijas gūstā. “Azov” karavīrs Iļja Samoilenko ir viens no Mariupoles aizstāvjiem. 2017. gada beigās kaujas misijas laikā Donbasā viņš zaudējis kreiso roku un labo aci, kuras vietā ievietota protēze. Tagad par to, kas ar viņu noticis kopš nonākšanas iebrucēju gūstā, zināms maz.

“Azov” karavīrs Iļja Samoilenko
“Azov” karavīrs Iļja Samoilenko

Krievija apgalvo, ka visi no “Azovstaļ” gūstā saņemtie karavīri atradušies Oleņivkā, kur pirms divām dienām, iespējams, paši sagūstītāji asiņainā provokācijā nogalinājuši aptuveni 50 ukraiņu karavīrus.

“Un es nezinu, vai Iļja bija tajā kazarmā, jo, kā redzam no satelīta attēliem, šī kazarma, kur notika sprādziens, ir atstatus no citām kazarmām. Tas ir dīvaini, jo mēs zinām karavīrus, kuri ir atgriezušies no gūsta, – tie ir aptuveni 144 cilvēki. Un viņi saka, ka šī baraka celta nesen, un tur atradusies tikai ap 200 cilvēku liela grupa. Viņi tika atdalīti no citiem,” zināja stāstīt Darja.

Karavīra dzīvesbiedre Darja atklāja, ka viņai ar Iļju nav bijis kontaktu jau vairāk nekā divus mēnešus. Krievijas “Telegram” kanālos viņa atradusi pagaidām neapstiprinātus ievainoto un bojāgājušo sarakstus. Iļjas vārda tajos nav.

“Es personīgi to uztveru kā traģēdiju, jo šie cilvēki gaidīja, kad viņus apmainīs. Viņi gaidīja, kad varēs atgriezties mājās. Viņu ģimenes vēlējās viņus satikt pēc iespējas ātrāk. Bet tagad viņi saņems tikai viņu mirstīgās atliekas,” sacīja karavīra dzīvesbiedre.

Oleņivkā karavīri nonāca pirms diviem mēnešiem.

“Prezidents Zelenskis viņiem teica, ka viņiem jādodas gūstā, lai glābtu pēc iespējas vairāk dzīvību. Jo Mariupole, kā jūs zināt, bija ielenkta 87 dienas, un viņiem nebija pietiekami daudz krājumu un ieroču, pārtikas un ūdens. Kad viņi atstāja “Azovstaļ”, viņiem un mums tika apsolīts, ka Sarkanais Krusts un ANO būs trešā puse šajā situācijā un viņi visu kontrolēs, ka viņi nodrošinās normālus apstākļus karagūstekņiem,” norādīja Darja Cikunova.

Laikā, kad Iļja atradās rūpnīcā “Azovstaļ”, Darjai ar viņu bija iespēja sazināties. Tomēr tās vienmēr bijušas īsas ziņas par to, ka viņam viss kārtībā, bet nekad zvani. Darja pauda – viņš ir īsts profesionālis un drošības apsvērumu dēļ neko lieku neizpaudis.

Vienīgo attēlu viņa saņēmusi aprīļa vidū. “Viņam nepatika dalīties ar sliktajiem brīžiem. Viņš man tikai vienu reizi teica, ka viņa kontaktu saraksts kļūst par mirušo cilvēku sarakstu. Ja viņš ir miris, mana dzīve ir beigusies. Es nevaru iedomāties dzīvi bez viņa,” sacīja karavīra dzīvesbiedre.

Tikmēr “Azov” karavīri pauduši, ka notikušo uzskata par publisku nāvessoda izpildi un tiek noskaidrotas uzbrukuma organizētāju un izpildītāju identitātes.

KONTEKSTS:

29. jūlijā kļuva zināms, ka ar raķetēm apšaudīta kolonija Doneckas apgabalā, kur turēti ukraiņu karagūstekņi, arī pulka "Azov" karavīri.

Krievijai pakļautās Doneckas "tautas republikas" varasiestādes paziņojušas, ka barakas esot apšaudījusi Ukraina ar "HIMARS" raķešu sistēmu, nogalinot 53 cilvēkus.

Bet Ukrainas izlūkdienestu pārstāvji pavēstīja, ka apšaude veikta no Krievijas puses, un uzbrukumā nogalināti aptuveni 40 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti