Pusdiena

Pretēji valdības paredzētajam jaunus kases aparātus līdz gadu mijai nevarēs ieviest

Pusdiena

Bez pacienta piekrišanas medicīnas dati nodoti sistēmai «DataMed»

Armēnijas galvaspilsētā izceļas masu nekārtības

Armēnijas galvaspilsētā izceļas masu nekārtības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Armēnijas galvaspilsētā Erevānā naktī uz ceturtdienu, 21.jūliju, pie policijas iecirkņa, kur kopš svētdienas ir sagrābti ķīlnieki, notika protesti un sadursmes. Tiek ziņots, ka protestu laikā kārtības sargi apmētāti ar akmeņiem. Protestētāji atbalsta cilvēkus, kuri ir sagrābuši ķīlniekus, un pieprasa opozīcijas līdera atbrīvošanu no cietuma. 

Jau kopš svētdienas Armēnijas galvaspilsētā risinās ķīlnieku drāma. Vairāki bruņoti cilvēki ir sagrābuši policijas iecirkni Erevānā un ir sagūstījuši tur esošos policistus. Tiek ziņots, ka viens no kārtības sargiem ir miris. Sākumā par ķīlniekiem turēti astoņi policisti, tomēr vēlāk pieci no viņiem atbrīvoti.

Bruņotie vīri pārstāv opozīcijas kustību “Dibinātāju parlaments” un pieprasa, lai no cietuma tiktu atbrīvots viens no viņu organizācijas līderiem Žirairs Sefiļans. Jūnijā varas pārstāvji viņu apcietināja par nelikumīgu ieroču glabāšanu. Starp citām izvirzītajām prasībām ir arī Armēnijas prezidenta Serža Sargsjana atkāpšanās no amata.

Trešdien, 20.jūlijā, vakarā vairāki simti šīs opozīcijas kustības pārstāvji pulcējās protesta akcijā pie aplenktā policijas iecirkņa. Viņi pieprasīja, lai policija atsakās no ieceres ieņemt ar spēku namu, kur atrodas ķīlnieki. Akcijas dalībnieki arī vēlas, lai ēdienu policijas iecirknī nogādātu nevis varas iestādes, bet gan kāds opozīcijas deputāts. Tomēr kārtības sargi tam nepiekrīt. 

Tiek ziņots, ka akcijas laikā protestētāji ir sākuši apmētāt policistus ar akmeņiem un ir mēģinājuši ar varu iekļūt iecirknī. Savukārt kārtības sargi pret demonstrantiem pielietoja asaru gāzi un citus speciālos līdzekļus. Sadursmēs cietis 51 cilvēks, no kuriem 28 ir bijuši policisti, ziņo Armēnijas Veselības ministrija. Savukārt 136 cilvēki pēc sadursmēm ir aizturēti. 

Armēnijas premjers Oviks Abramjans valdības sēdē nosodīja opozīcijas pārstāvju rīcību, sakot, ka ar šādām metodēm nekādas pārmaiņas neesot iespējams panākt. Premjers arī solīja darīt visu, lai normalizētu situāciju galvaspilsētā. Tomēr ko tieši tas varētu nozīmēt Abramjans neprecizēja.

Armēnija ir viena no nabadzīgākajām bijušajām PSRS republikām. Starptautiskās cilvēktiesību organizācijas regulāri kritizē demokrātijas attīstības līmenī šajā valstī, norādot, ka tur faktiski valda daļēji autoritārs režīms.

"Amnesty International” ikgadējā ziņojumā par situāciju Armēnijā tiek iztekas arī aizdomās, ka prezidents Sargsjans varētu izmantot nesen veiktās izmaiņas konstitūcijā, lai paliktu amatā vismaz uz vēl vienu termiņu. Varas iestādes tiek regulāri kritizētas arī par pārmērīgu spēka izmantošanu pret demonstrantiem. Tāpat joprojām nozīmīga problēma ir spīdzināšana apcietinājuma vietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti