Ukrainā korupcija Aizsardzības ministrijas lādiņu iepirkumā

Ukrainā par korupciju aizsardzības nozarē aizdomās tiek turētas vairākas personas, tostarp ministriju amatpersonas. Viņi mēģinājuši piesavināties vairāk nekā 36 miljonus eiro Aizsardzības ministrijas lādiņu iepirkumā.

Starp aizdomās turētajiem ir vairākas Aizsardzības ministrijas amatpersonas, Ļvivā bāzēta militārā uzņēmuma vadība, kā arī kāda ārzemju uzņēmuma pārstāvis.

Izmeklēšanu uzsācis Ukrainas Drošības dienests. Vienu no aizdomās turamajiem dienesta pārstāvji arestējuši, jo viņš mēģinājis pamest valsti. Šobrīd persona atrodas apcietinājumā.

Ziņu aģentūra "Interfax-Ukraina", kuras rīcībā ir Ukrainas Drošības dienesta ziņojums, vēsta, ka 2022. gada augustā Aizsardzības ministrijas amatpersonas noslēgušas līgumu ar Ļvivas militāro uzņēmumu par 100 tūkstoš artilērijas lādiņu iegādi. Pēc naudas saņemšanas uzņēmuma vadība daļu līdzekļu pārskaitījusi ārzemju uzņēmumam, kam vajadzēja piegādāt pasūtīto preci Ukrainai. Taču uzņēmums nav piegādājis nevienu lādiņu, bet daļu saņemto līdzekļu pārskaitījis uz kāda uzņēmuma kontu Balkānu valstīs. Atlikusī summa palikusi vairākos kādas ukraiņu bankas kontos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti