ASV analītiķi: Putins joprojām tic iespējai pilnībā vai daļēji sagrābt Ukrainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi savā jaunākajā ziņojumā norāda, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins joprojām nav atkāpies no savas pārliecības, ka viņam var izdoties uzvarēt paša uzsāktajā karā un sasniegt savu mērķi – pilnībā vai daļēji sagrābt Ukrainu.

Ziņojumā ir teikts, ka "ne Ukraina, ne Rietumi nav pārliecinājuši Putinu, ka viņam būtu jāapsver iespēja rast kaut kādu nestandarta vai kompromisa risinājumu, lai izbeigtu karu".

Kremļa saimnieks joprojām cerot, ka, karam ieilgstot, Rietumu atbalsts Ukrainai ievērojami samazināsies, bet tas ļaus viņam salauzt ukraiņu tautas pretošanās gribu,

uzskata "Kara izpētes institūta" analītiķi.

Tikmēr Ukrainā situācija frontē jau nedēļām nav īpaši mainījusies, jo lielākās cīņas turpinās pie Bahmutas pilsētas valsts austrumos. Un izskatās, ka līdz ar situācijas nostabilizēšanos frontē daļa Ukrainas iedzīvotāju ir mazliet atslābuši. Svētdienas vakarā bažas par to izteica Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš norādīja, ka valsts joprojām saskaras ne tikai ar ārējiem, bet arī iekšējiem draudiem, tāpēc ir svarīgi, ka visi valsts iedzīvotāji iesaistās, lai aizstāvētu kopīgo drošību.

Zelenskis uzsvēra, ka valsts vadība pievērš nepārtrauktu uzmanību notiekošajam frontē, kur izšķiras kara turpmākā gaita. Prezidents sacīja, ka nav pareizi un nav godīgi, ja karavīriem, kuri ir atgriezušies no frontes, rodas sajūta, ka daudziem aizmugurē esošajiem karš faktiski jau ir beidzies.

Zelenskis norādīja, ka daudzi Ukrainas iedzīvotāji tik tieši neizjūt karu tāpēc, ka valsts aizstāvji pašaizliedzīgi cīnās, lai frontes līnija nevirzītos dziļāk Ukrainas teritorijā.

Tāpēc valsts galva vēlreiz aicināja Ukrainas iedzīvotājus darīt visu iespējamo, lai sniegtu atbalstu armijai, piemēram, ar ziedojumiem, kā arī pašiem kļūt par kareivjiem informatīvajā karā, lai palīdzētu izplatīt pasaulei patiesību par Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā.

Zelenskis uzsvēra, ka darbs informatīvajā sfērā ir ļoti svarīgs, lai uzturētu civilizētās pasaules modrību, jo Ukrainai ir nepieciešama neatslābstoša sabiedroto palīdzība, lai varētu jau šajā gadā izbeigt karu un atbrīvot valsti no Krievijas ļaunuma.

Tikmēr Lielbritānijā Ukrainas karavīru grupa veiksmīgi pabeigusi tankistu apmācības kursu. Vienlaikus turpinās artilēristu un citu militāro speciālistu treniņi.

Laikraksts "The Guardian" vēsta, ka militārpersonas iepazina "Challenger 2" tankus, ko Londona apsolījusi Ukrainai cīņai ar Krievijas iebrucējiem.  Karavīri jau devušies uz dzimteni un iesaistīsies kaujās, kad saņems 14 šādas militārās tehnikas vienības. 

Tikmēr vēl 70 speciālisti kādā poligonā Anglijas dienvidrietumos turpina apgūt britu pašgājējas artilērijas iekārtas, tai skaitā piedalījās lauka mācībās. Kāds Ukrainas karavīrs, 37 gadus vecais Volodimirs, sarunā ar mediju pārstāvjiem atzina, ka ar nepacietību gaida iespēju atgriezties mājas un doties cīņā.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

2023. gada 17. martā Starptautiskā Krimināltiesa izdeva orderi Putina arestam, apsūdzot viņu kara noziegumos saistībā ar ukraiņu bērnu deportāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti