Ukrainas izlūki: Okupanti pārdod īpašumus Krimā un izceļo ar ģimenēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Krievijas okupētās Krimas varas iestādes uzsākušas evakuāciju no ieņemtās pussalas. Ar šādu paziņojumu nāca klajā Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvis Andrijs Jusovs. Ukrainas izlūku pārstāvis atzīmēja, ka Krievijas armijas pavēlniecība Krimā un tās administrācijas pārstāvji izpārdod nekustamos īpašumus un izved ģimenes no pussalas.

Ukrainas izlūki: Okupanti pārdod īpašumus Krimā un izceļo ar ģimenēm
00:00 / 02:45
Lejuplādēt

Ukrainas militārā izlūkdienesta pārstāvis intervijā Ukrainas medijiem skaidroja, ka Krimas radiostaciju ēterā ir izskanējis mudinājums izbraukt no pussalas tiem iedzīvotājiem, kas ir sadarbojušies ar Krimas okupācijas varas iestādēm. Jusovs atzīmēja, ka šobrīd ar okupantu režīmu saistītās ģimenes tiek izvestas no pussalas, "turklāt ļoti aktīvi". Jusovs uzsvēra, ka tas būtu arī labs iemesls visiem citiem ar Putina režīmu saistītiem cilvēkiem, "aizdomāties par likteni, kas viņus sagaida".

"Un tas ir pamats aizdomāties arī visiem pārējiem, kuri savu likteni saistījuši ar noziedzīgo Putina režīmu. Labāk pamest Krimu tagad, kamēr ir tāda iespēja.

Citādi Ukrainas drošības un aizsardzības spēki atbrīvos Krimu, un visi tie, kas iesaistīti noziegumos, genocīda aktos... visi vainīgie noziedznieki tiks sodīti un tiks saukti pie atbildības," sacīja Jusovs.

Tikmēr Krimas tatāru tautas medžlisa priekšsēdētāja vietnieks Ahtems Čijgozs sarunā ar "Radio Svoboda" paziņoja, ka Krievijas uzņēmēji seko okupācijas administrācijas piemēram un aptur savu darbību pussalā. Čijgozs arī atzīmēja, ka Krievijas nekustamo īpašumu saimnieki izliek savus namus un dzīvokļus pārdošanā par pazeminātām cenām. Kā iemeslu Čijgozs minēja "ticības trūkumu tam, ka Krima paliks Krievijas kontrolē".

Čijgozs uzsvēra, ka Krievijas pilsoņu ticības trūkums ir cieši saistīts ar notikušo sprādzienu sēriju Krimas pussalā. "Maijā šašliku Krimā nebūs – noteikti. Viņiem Krima bija tik stipri pie sirds – siltums, saule, jūra. Tā vairs nav. Svarīgi ir tas, ka tika iznīcināta viņu vēlme baudīt Krimu. Krieviem nepatīk braukt tur, kur ir bīstami. Tāpēc šašliku nebūs," sacīja Čijgozs.

Krimas atbrīvošanas jautājums arī tika apspriests ASV Kongresa pārstāvju palātas apropriāciju apakškomitejas sēdē. ASV bruņoto spēku ģenerālis – Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs Marks Millijs, atbildot uz Kongresa pārstāvju jautājumiem, uzsvēris, ka lēmuma pieņemšana par Krimas atbrīvošanu paliek Ukrainas ziņā.

"Tas ir Ukrainas lēmums. Mūsu uzdevums ir palīdzēt Ukrainai sevi aizstāvēt. ASV nekaro ar Krieviju, lai gan Krievija mēģina to tā pasniegt. Mēs palīdzam valstij aizstāvēt sevi, tās teritoriālo integritāti un tās iedzīvotājus," sacīja Millijs.

Millijs arī atzīmēja, ka Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska izvirzītais mērķis atbrīvot Krimas pussalu, no militārā skatu punkta būtu ārkārtīgi grūti izpildāms uzdevums.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

2023. gada 17. martā Starptautiskā Krimināltiesa izdeva orderi Putina arestam, apsūdzot viņu kara noziegumos saistībā ar ukraiņu bērnu deportāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti